رنگ ها چه می گویند

مفهوم رنگ در طراحی لوگو اهمیت خاصی دارد، اگر شما در حال طراحی لوگو خود رنگی استفاده کنید و دلیل خاصی داشته باشید مثل علاقه، حس خوب و …. اما مردم با دیدن رنگ شما حس متفاوتی ممکن است بدست آورند، بنابراین در طراحی با دقت خاصی رنگ لوگو خود را انتخاب نمایید.

این یک واقعیت است که مردم به رنگها واکنش نشان می دهند، و بدون تفکر قبلی یا عقلانی با توجه به رنگ لوگو ذهنیت هایی نسبت به آن لوگو در خود ایجاد می کنند. این  موضوعی است که طراح لوگو باید به آن فکر کنند. به طور خاص ، اگر در حال طراحی یک لوگو برای شرکت خود هستید ، بهتر است به روانشناسی رنگ توجه کنید و آرم خود را بر اساس این الگو طراحی کنید. در اینجا چند رنگ وجود دارد که تقریباً همیشه به طراحی لوگو کمک می کنند. دانستن معنای آنها به شما کمک می کند تا از هر رنگ به طور صحیح و متناسب استفاده کنید.

رنگ قرمز

اگر بحواهیم حس انرژی را به مردم منتقل کنیم انتخاب خوبی است، احتمالاً آنها قرمز را مشاهده می كنند. قرمز رنگی است که با فعالیت ، اشتیاق ، عاشقانه و ماجراجویی همراه است. در طراحی لوگو ، اگر کالای هیجان انگیز و چیز جدیدی را برای مصرف کنندگان خود ارائه می دهید ، بسیار خوب است که از این رنگ استفاده کنید. همچنین برای فروش مواد غذایی و مکمل های غذایی اثبات شده است.

لوگو اسب

رنگ زرد

یکی دیگر از رنگهای محبوب طراحی لوگو ، رنگ زرد که با احساس خوشبختی و تشویق همراه است. این رنگ مناسب کنجکاوی و بازیگوشی است. اگر شما درگیر طراحی لوگو در زمینه سرگرمی و تحریک فکری باشید ، رنگ زرد انتخابی مناسب برای طراحی لوگو است.

رنگ آبی

رنگ آسمان آبی رنگی است که در افراد آرامش را تداعی می کنند. رنگ آبی به فرد حس اطمینان بیشتری می دهد. اگر در طراحی آرم خود از رنگ آبی استفاده کنید ، آرم شما قدرت و اطمینان را برقرار می کند. اگر شرکت شما در زمینه الکترونیک و وسایل دیگر فعالیت دارد ، استفاده از رنگ آبی ایده خوبی است.

رنگ سیاه

سیاه معمولاً با مرگ و بدبختی همراه است. همچنین نمادی از چیزهای مرموز ، اختصاصی و سنتی است. اگر در طراحی لوگو خود از رنگ مشکی استفاده می کنید بهتر است از آن برای برخی از قسمت ها استفاده کنید ، نه به عنوان رنگ طرح اصلی. اگر کمی رنگ سیاه در برخی بخشهای لوگو استفاده کنید، ممکن است به مردم احساس ثبات را بدهد.

yremehraban

رنگ بنفش

رنگ حق امتیاز ، جادو و شگفتی ، این خاصیت بنفش است. کودکان بطور غیرقابل توصیف به رنگ بنفش کشیده می شوند. این روز پادشاهان و ملکه ها ، اربابان و خانمها ، شاهزادگان و شاهزاده خانم ها از این رنگ استفاده می کنند. در صورتی که مصرف کنندگان هدف شما کودک باشند ، این رنگ بسیار مناسبی است.

رنگ قهوه ای

قهوه ای همیشه افکار طبیعت و زمین مادر را در بر دارد. اگر شما در حال طراحی یک لوگو برای یک شرکت محیط زیست هستید ، استفاده از رنگهای قهوه ای یکی از گزینه های شما برای رنگ مناسب است.

رنگ نارنجی

این رنگ نشاط جوانی را به ذهن متبادر می کند. برخی افراد آن را با چیزهای ارزان و دنیوی مرتبط می کنند. در صورتی که لوگو تجاری برای جوانان طراحی می شود ، طراحان لوگو می توانند از نارنجی استفاده کنند.