طراحی لوگو سایت تهرانسرجاب2020-08-14T14:10:33+04:30
طراحی لوگو سایت تهرانسرجاب 1
طراحی لوگو سایت تهرانسرجاب
Gallery

طراحی لوگو سایت تهرانسرجاب

فهرست مطالب

آیا برندی را بدون لوگو دیده اید؟ آیا تا کنون یک شخص را بدون اسم دیده اید؟ یک خیابان یا یک مغازه چطور؟ قطعا شما چیزی را بدون نام و نشان ندیده اید و همه اشیاء و اشخاص و … دارای اسم و نام مشخصی هستند. در کسب و کار نیز شما برای برندینگ و موفقیت به طراحی لوگو نیاز دارید  اما یکی از چالش پیش روی شما این است که در هر کسب و کاری نامهای زیادی وجود دارند و چگونه شما نام خود را به مخاطب به راحتی منتقل کنید. این جاست که طراحی لوگو در خدمت کسب و کار شما قرار می گیرد. طراحی آرم و لوگو برای این به وجود آمد که مخاطب به راحتی شما را بخاطر سپرده و هر زمان که نیاز به خدمت داشت شما را به راحتی به یاد آورد. لوگو در واقع نماد و شکلی است که شما را به وسیله آن می شناسند.

تاریخچه طراحی لوگو

شاید بتوان مدعی شد که طراحی لوگو از دوران انسانهای غار نشین و با ثبت اشکالی نماد گونه آغاز شده ولی اولین یافته های کشف شده طراحی لوگو برای دوره یونان باستان است، آنها از اشکال و نماد های که مانند لوگو بود برای آگاه کردن سایرین از خطرات و ایجاد آگاهی درباره اتفاقات و…استفاده نمودند پس از آنها آشوریان از فولاد برای طراحی لوگو  بر روی سازه های خود مانند شمشیر و ابزارآلات جنگی خود استفاده نمودند. طراحی لوگو در دوره هخامنشی به شکلی زیاد مورد استفاده قرار گرفت و بعد  چینی ها، مصر و بابل و … نیز برای برقراری ارتباط با یکدیگر از لوگو استفاده می کردند. از قرن دوازدهم میلادی تا بعد از قرون وسطی٬ طرح های نظامی (نشان های ملی) به منظور نشان دادن موقعیت و اموال  طبقه اشراف استفاده می شدند. در قرن 13 و 14 میلادی استفاده از لوگوها به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است.و با  شروع قرن بیستم میلادی٬ با معرفی رنگ های چاپی و تولد صنعت تبلیغات٬ طرحی لوگو به معنای امروزی آغاز شد.

اهمیت طراحی لوگو

آیا دقت کرده اید که در اولین برخورد با یک فرد چقدر در مورد او تصمیم میگیرید؟ آیا توجه کرده اید که همیشه خود را برای اولین ملاقات چقدر آماده می کنید؟ بدون تعارف از خود بپرسید که تا کنون چقدر به ظاهر نفر مقابل خود در اولین ملاقات توجه کرده اید؟ حال با دقت توجه کنید لوگو شما اولین نماد و نشان از شماست که مخاطب و مشتری شما از شما می بیند، پس بنابراین به طراحی لوگو خود اهمیت دهید.

چرا طراحی لوگو آژانس تبلیغاتی دارابی

مشاوره رایگان

مشاوره و راهنمایی در مورد طراحی لوگو اولین فدم است که شما بایستی بردارید و ما در این قدم رایگان کنار شما هستیم

راهنمایی شرط موفقیت است

در هر مشاوره و راهنمایی نکاتی نهفته که مسیر شما را برای طراحی لوگو هموار و راحت تر می نماید.

تجربه فکری و هنری قدرتمند

طراحی لوگو حرفه ای نیاز به تجربه و فکر تیم طراحی و گرافیک دارد

تیمی از افراد برای طراحی لوگو

ما تیمی از افراد مختلف را برای ایده پردازی و طراحی لوگو در خدمت داریم تا بتوانیم طراحی لوگو خاص و حرفه ای برای شما انجام دهیم

قیمت های متنوع

هزینه های مختلف طراحی لوگو بر اساس بودجه شما

کیفیت های متناسب

کیفیت و هزینه دو روی یک سکه هستند و ما با تناسب بین این دو موضوع بهترین کیفیت و قیمت را در طراحی لوگو ارائه می دهیم

طراحی استاندارد

همانگونه که خوردن غذا آدابی دارد، طراحی لوگو هم استانداردی دارد

براساس تحلیل رقبا

ما بر اساس استانداردها موجود و بر اساس قوانین طراحی لوگو تلاش میکنیم بهترین کیفیت را در اختیار شما قرار دهیم

ما در مجموعه طراحی لوگو آژانس تبلیغاتی دارابی فقط به طراحی لوگو شما تمرکز نداریم بلکه، به هویت بصری یا Visual Identity که به مجموعه عناصری می‌گویند که ارتباط دیداری بین مخاطب و کسب و کار را شما را ایجاد می‌کند تمرکز میکنیم. هویت بصری شامل لوگو، رنگ‌ها، فونت‌ها، اوراق اداری، ملزومات بازاریابی، محصولات، پوشاک، تابلوها، پیام‌ها و هر چیزی که جنبه بصری دارد را شامل می‌شود. ما به جز طراحی لوگو، اصول برندینگ و مارکتینگ را تا حد قابل قبولی برای شما در نظر خواهیم گرفت. در نظر داشته باشید که طراحی لوگو بخشی از طراحی هویت بصری است و همچنین طراحی هویت بصری هم بخشی از برندینگ است.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید :  09127395747  یا در واتساپ به ما پیام دهید.

نرم افزار های طراحی لوگو

گسترش تکنولوژی و پیشرفت های علمی در طراحی لوگو نیز تاثیر داشته و باعث تولید انواع نرم افزار طراحی لوگو گردیده است. و جالب است بدانید که نرم افزارهای طراحی لوگو در حوزه های مختلف نیز وجود دارد، به عنوان مثال برای کامپیوتر، موبایل و تبلت انواع نرم افزارها و اپلیکیشن وجود دارد که شما می توانید با آنها کار طراحی لوگو و آرم خود را انجام هید. تنها نکته مهم در این بخش این است که نرم افزار های طراحی لوگو حرفه ای مانند ایلستریتور و کرل نیاز به متخصص داشته اما برخی دیگر خیر و خیلی هم کم حجم می باشد. پس در ادامه همراه ما باشید تا با دنیای نرم افزار طراحی لوگو آشنا شوید.

نرم افزار طراحی لوگو کم حجم

Logo Maker – Logo Creator, Generator & Designer Premium یک نرم افزار طراحی لوگو کم حجم برای دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندروید می باشد. در این نرم افزار می توانید پس از طراحی در موبایل آن را به کامپیوتر خود منتقل کنید. در این نرم افزار ابزار هایی برای تنظیم رنگ، پس زمینه، ایجاد آیتم های منحصر به فرد، متن و… در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین می توانید از ابزار های آن برای ویرایش عکس و متن استفاده کرده و آن ها را بچرخانید، تغییر اندازه دهید، به صورت منحنی ایجاد کرده و یا رنگ متن را تغییر دهید.

یکی دیگر از نرم افزارهای طراحی لوگو کم حجم EximiousSoft Logo Designer می باشد. که می توانید برای خود یا شرکت خود طراحی لوگو انجام دهید. از قابلیت های ویژه این نرم افزار طراحی لوگو کم حجم می توان به سطوح مختلف کیفیت برای ایجاد لوگو اشاره کرد که باعث می شود لوگوهای تجاری بسیار حرفه ای و با گرافیک زیباتری ایجاد شود.

AAA Logo یکی دیگر از بهترین نرم افزار های طراحی لوگو کم حجم میباشد. نرم افزار AAA Logo دارای محیط کاربری ساده ای میباشد که کار با آن را راحت کرده است و همچنین دارای طرح های آماده ای میباشد که میتوانید از آنها برای الهام گرفتن در طراحی لوگوی خود استفاده کنید. از این نرم افزار طراحی لوگو کم حجم میتوان برای طراحی لوگوهای تجاری،  طراحی آرم های سازمانی، ساخت لوگوی سایت و… استفاده کرد.

نرم افزار طراحی لوگو فارسی

بسیاری برای انجام طراحی لوگو فارسی نیاز به نرم افزار داشته و جستجوی فراوانی برای نرم افزار طراحی لوگو فارسی کرده اند. اما بایستی گفت متاسفانه نرم افزار طراحی لوگو فارسی که عامه مردم بتوانند از آن استفاده کنند بسیار کم بوده و تنها نرم افزار طراحی لوگو فارسی حرفه ای کرل و ایلستریتور (Adobe Illustrator) می باشد که آنها نیز خود به تخصص و هنر خاصی نیاز دارند. الباقی نرم افزار ها یا از فارسی خوب پشتیبانی نمیکنند و یا اگر هم پشنیبانی کنند بسیار ساده بوده و حرفه ای نمی باشد. شما هم اگر قصد طراحی لوگو دارید، اگر میخواهید به صورت حرفه ای کار را انجام دهید بهتر است از نرم افزاهای طراحی لوگو فارسی که بر روی کامپیوتر نصب میگردد، مانند کرل و ایلستریتور استفاده نمائید. در غیر این صورت اگر حرفه ای نمیخواهید از نرم افزار های طراحی لوگو اندروید استفاده نمائید که ساده و کم حجم و روش استفاده آن نیز بسیار ساده است.

نرم افزار طراحی لوگو برای ویندوز

برای طراحی لوگو در ویندوز نرم افزارهای بسیار زیادی مطرح و معرفی شده است، نکته مهم فقط در این است که برخی از نرم افزارهای طراحی لوگو برای ویندوز نیاز به تخصص دارد مانند کرل و ایلستریتور اما برخی دیگر خیر. در ادامه به معرفی برخی از بهترین نرم افزار های طراحی لوگو برای ویندوز پرداخته ایم:

Adobe Illustrator یکی از قدیمی‌ترین و بهترین نرم‌افزارهای طراحی و ویرایش برداری  و علی الخصوص طراحی لوگو حرفه ای است و قطعا بغیر ار برنامه‌ی قدرتمند CorelDRAW نرم‌افزار دیگری با آن قابل مقایسه نمی باشد. با استفاده از ایلوستریتور، می‌توان انواع طرح‌ها و شکل‌ها،  آرم، لوگو یا نشانه‌ها، کادرها و… را به‌صورت وکتور طراحی و ویرایش کرد.

Corel Draw نیز یکی از قوی ترین نرم افزارهایی است که می توان برای طراحی لوگو و ایجاد و ویرایش فایل های گرافیکی برداری استفاده می شود. از این نرم افزار بیشتر در طراحی فایل های گرافیکی مانند طراحی بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی و … که ابعاد بزرگی دارند، استفاده می شود. یکی از ویژگی های مهم این نرم افزار این است که با توجه به اینکه خروجی این نرم افزار به صورت برداری است، تغییر اندازه تصاویر طراحی شده در آن، هیچ محدودیتی ندارد و می توان تا بینهایت بزرگ کرد بدون اینکه ذره ای از کیفیت تصویر خروجی کاسته شود.

Logo Design Studio نرم افزار طراحی لوگو برای ویندوز است که که با ابزارها و آبجکت های آماده و ویژه طراحی لوگو، امکانات بسیاری را برای خلق هرگونه لوگو در اختیار شما می گذارد. این برنامه برای کسانی ساخته شده که تخصص زیادی رو نرم افزار طراحی لوگو حرفه ای در ویندوز ندارند. این نرم افزار دارای آرشیو بزرگی از نمونه های متنوع از پیش طراحی شده است که به سادگی می توانید از آن ها استفاده کنید و در آنها تغییرات دلخواه خود را ایجاد کنید.
Ink Scape اینک اسکیپ نیز یکی دیگر از نرم افزار های طراحی لوگو حرفه ای برای کامپیوتر می باشد، که برای آنهایی که نمی خواهید با نرم افزار Illustrator  و Corel شروع کنند و یا استفاده از آن دو نرم افزار برایشان مشکل است اینک اسکیپ یک جایگزین خوب است. با این نرم افزار می توانید با تصاویر برداری و فایل های SVG نیز کار کنید. یکی از مشکلات این نرم افزار این است که قادر به پشتیبانی از فرمت Jpeg  نیست. اما با این ‌حال  چیزی از ارزش‌ آن کم نخواهد شد.

مزایای نرم افزار ایلاستریتور Illustrator

 • قابلیت افکت های مختلف جهت طراحی لوگو
 • قابلیت تغییر اندازه‌ی متن نوشته شده به صورت Real Time
 • پشتیبانی از انواع فونت فارسی جهت طراحی لوگو فارسی
 • پشتیبانی از اکثر فرمت‌های تصویری
 • و صدها دلیل دیگر

معایب نرم افزار ایلاستریتور Illustrator

 • امکان ویرایش عکس ندارد
 • از طراحی های سه بعدی پشتیبانی نمی کند
 • محیط کاربری ترسناک برای افراد مبتدی

نرم افزار طراحی لوگو logomaker

نرم افزار های مختلفی جهت طراحی لوگو تحت عنوان logomaker وجود دارد که از انها می توان استفاده کرد اما بایستی بدانید نرم افزار طراحی لوگو logomaker هم برای ویندوز وجود دارد و هم برای اندروید ولی یکی از بهترین نرم افزار های طراحی لوگو logomaker 101 را میتوان LogoMaker 4 نامید، در این نرم افزار تصاویر آماده به صورت دسته بندی شده و در موضوعات مختلف قرار دارند. شما می توانید با ترکیب این تصاویر و استفاده از خلاقیت خودتان، یک لوگوی بسازید. تصاویر موجود در این نرم افزار به صورت وکتور (Vector) بوده و قابلیت بزرگنمایی در هر اندازه ای را دارند. بنابر این برای چاپ هم مناسب میباشند. بعد از طراحی لوگوی مورد نظر با این نرم افزار، میتوانید آن را در فرمت های تصویری مختلف ذخیره کنید. لوگوی نهایی را میتوانید در سایر نرم افزارهای گرافیکی (مثل فتوشاپ یا کورل یا ایلاستریتور) باز کرده و ادیت کنید. در نرم افزار طراحی لوگو logomaker علاوه بر تصاویر آماده، اشکال هندسی مختلف نیز وجود دارد.

مهمترین دلیل برای استفاده از نرم افزار طراحی لوگو logomaker 101 پشتیبانی از زبان فارسی میباشد علرغم نرم افزارهای دیگر که هنگام تایپ حروف را برعکس نشان میدهند. بنابراین از این نرم افزار برای طراحی اسم فارسی نیز می توان استفاده نمود.

نرم افزار طراحی لوگو Sothink Logo Maker

نرم افزار طراحی لوگو Sothink Logo Maker  نام نرم افزاری می باشد که به کمک آن کاربران قادر به طراحی و ساخت لوگوهای ارزان و رایگان برای کسب و کار خود طراحی نمایند. در این نرم افزار کاربران با استفاده از قالب های آماده سازگار با وب می توانند انواع لوگوها در اندازه های گوناگون را مورد استفاده قرار دهند. نرم افزار طراحی لوگو Sothink Logo Maker  به کاربران توانایی استفاده بیش از صدها  نمونه لوگو آماده را دارا می باشند. همچنین در این نرم افزار بیش از ۱۰۰ نوع افکت مختلف برای طراحی لوگو رایگان و ارزان در دسترسی کاربران قرار داده شده است.

دانلود نرم افزار طراحی لوگو حرفه ای برای کامپیوتر

برای دانلود نرم افزار طراحی لوگو حرفه ای برای کامپیوتر ابتدا بایستی آنها را شناخته و سپس تصمیم به استفاده از انها نمائید. یکی از برنامه های جالب برای دانلود نرم افزار طراحی لوگو حرفه ای برای کامپیوتر برنامه Summitsoft Logo Design Studio Pro Vector Edition می باشد این نرم افزار تخصص خاصی مانند کرل نمیخواهد و شما می توانید طراحی آرم، لوگو و یا دیگر تصاویر و شکل های گرافیکی وکتور را مانند یک حرفه ای طراحی کنید. اما یشنهاد می دهیم برای دانلود بهترین نرم افزار طراحی لوگو حرفه ای برای کامپیوتر به وب سایت های دانلود نرم افزار رفته و با خواندن مطالب و کامنت های کاربران بهترین نتیجه را به دست آورید.

دلیل این کار هم این است که هر شخصی با دیدگاه خود به نرم افزار طراحی لوگو نگاه می کند و جمع بندی نتیجه دانلود های نرم افزار طراحی لوگو حرفه ای برای کامپیوتر از سایت های مختلف می تواند باعث حصول بهترین نتیجه برای شما باشد.

دانلود نرم افزار طراحی لوگو برای کامپیوتر

برای دانلود نرم افزارهای طراحی لوگو برای کامپیوتر می توان به وب سایت های دانلود نمر افزار مانند پی سی دانلود، سرزمین دانلود، گوگل پلی و بسیار جاهای دیگر رفته و نمر افزار مورد نظر برای طراحی لوگو خود را انتخاب و دانلود کنید.

بهترین نرم افزار طراحی لوگو

بهترین نرم افزار طراحی لوگو حرفه ای برای افراد متخصص ایلاستریتور Illustrator و کورل CorelDRAW  می باشد، که با انواع و اقسام افکت، ابزار، سایه، نور و ….. می توان طراحی لوگو حرفه ای انجام داد. اما اگر متخصص نیستید و به دنبال طراحی لوگو رایگان و یا ارزان هستید بهترین نرم افزار طراحی لوگو برای شما Summitsoft Logo ، logomaker ، Sothink Logo  و …. می باشد.

دانلود نرم افزار طراحی لوگو برای اندروید

دنیای موبایل و اپ های اندروید دنیای بسیار شلوغ و پیچیده ای است اما برای دانلود نرم افزار طراحی لوگو برای اندروید می توانید به بازار و یا گوگل پلی رفته و با جستجو و خواندن مطالب کاربران و همچنین نظرات آنها به همراه ستاره های دریافت شده نرم افزار های طراحی لوگو برای اندروید یکی را انتخاب و نصب نماید. البته در زمان دانلود نرم افزار طراحی لوگو برای اندروید به حجم و رایگان و یا پولی بودن آن توجه کنید.

بهترین نرم افزار طراحی لوگو برای اندروید

شاید بتوان بهترین نرم افزار طراحی لوگو برای اندروید را Logo Maker Plus – Graphic Design & Logo Creator دانست این اپ طراحی لوگو اندروید بیش از 10 میلیون نصب شده و دارای امکانات ذیل نیز می باشد.

محیط کاربری ساده.
انواع لوگوهای زیبای و از پیش ساخته شده.
‏سرعت عمل بالا در طراحی
ابزارهای مختلف برای طراحی لوگو

طراحی لوگو در فتوشاپ

یکی از مهمترین موضوعات در طراحی لوگو با نرم افزار موضوع انتخاب نرم افزار برای طراحی آرم و نشانه است. بسیاری به دنبال طراحی لوگو با فتوشاپ هستند و فکر می کنند که طراحی لوگو در فتوشاپ مزیتی برای آنها محسوب میگردد، حال آنکه باید گفت اصولا طراحی لوگو در فوتوشاپ کار حرفه ای نمی باشد و علت آن نیز این است که فتوشاپ یک نرم افزار ادیت عکس بوده و وکتور نمی باشد و به صورت پیکسلی است و اگر در فتوشاپ طراحی لوگو را انجام دهید ممکن است در سایز های مختلف و بزرگ به مشکل برخورید. ینابر این پیشنهاد میدهیم برای طراحی لوگو نرم افزای به غیر از فتوشاپ را انتخاب نمائید.

طراحی، پشتیبانی و عملکرد حرفه ای آژانس تبلیغاتی دارابی برای ما بسیار ارزشمند و جذاب بود.

طراحی لوگو 7آقای روحانی, صنایع غذایی ادیب

طراحی لوگو اسم

زمانی که قرار است طراحی لوگو اسم یک شرکت را که از چند کلمه تشکیل شده است طراحی کنیم، بهتر است که یا از لوگوی تصویری (فقط نماد) استفاده کنید یا از حروف اول کلمات لوگو، یک مونوگرام طراحی کنیم. در طراحی لوگو اسم از حروف اول تمام کلمات استفاده کنید و به اولین کلمه بسنده نکنید.

یکی دیگر از روش‌های خوب طراحی لوگو اسم، ترکیب حرف اول نام لوگو + نماد مرتبط با کار هست. این دو موضوع رو آنقدر جابجا کنید تا به یه طرح خوب برسید. قطع دادن قسمتی از حرف با نماد ایده خیلی خوبیه.

‌ایجاد تقارن در لوگو اسم فارسی از روشهای دیگری در طراحی لوگ است، گاهی اوقات می‌توان با ایجاد بعضی تغییرات در حروف، لوگویی متقارن به دست آورد. این تکنیک نیازمند تیزبینی و نگاه دقیق و خلاقانه‌ای به آن کلمه است. علی الخصوص در طراحی لوگو اسم فارسی، اما همیشه به سادگی نمی‌توان یک تقارن در لوگو ایجاد کرد، اما اگر بتوانیم با تغییراتی غیر مخرب، این کار را انجام دهیم، لوگویی زیبا به دست می‌آید.

‌استفاده از خطوط نازک و ضخیم در طراحی لوگو اسم فارسی میتواند یکی از ویژگی‌های مهم لوگوتایپ‌ فارسی باشد، این مورد کاملا مرتبط با شخصیت برند مورد نظر است. خطوط ضخیم می‌تواند رسمی و سنگین بودن کسب و کار را القا کنند. همچنین خطوط نازک‌تر می‌توانند نشانگر یک کسب و کار دوستانه‌تر باشند. در طراحی لوگو اسم حتما به این نکته توجه کنید. گاهی اوقات رعایت نکردن همین نکته ساده، می‌تواند ترکیب‌بندی و ایده و کل پروژه را خراب کند.

در طراحی لوگو اسم فضای منفی راهی عالی برای ایجاد یک «معنی پنهان» در لوگو است. حروف فارسی استعداد بالایی در طراحی لوگوتایپ دارند چون تنوع بالایی از فرم و شکل را در آن‌ها می‌بینید، حال اگر این لوگوتایپ‌ها با استفاده از تکنیک فضای منفی، نمادی را در داخل خود پنهان کنند، کاری بسیار خلاقانه ایجاد می‌کنند.

طراحی لوگو حرفه ای

ایجاد ریتم در لوگو

همانطور که در موسیقی ریتم وجود دارد، در طراحی لوگو هم ریتم وجود دارد. ما میتوانیم از شباهت حروف و‌ شکل‌ها استفاده کنیم تا هارمونی خوبی به حروف ببخشیم. ذهن انسان همیشه به دنبال تعادل و هماهنگی است، از طریق تکنیک ایجاد ریتم در طراحی لوگو، میتوان لوگوهایی ایجاد کرد که ذهن ما به سرعت زیباییش را تایید کند‌ و آن را به خاطر بسپارد.

موشن گرافی لوگو

از موارد مهم در طراحی لوگو حرفه ای ایجاد لوگو موشن، یا لوگوی متحرک است، لوگو موشن یک ویدیو چند ثانیه‌ای گفته می‌شود که به یک لوگوی ثابت، انیمیشن و تحرک می‌بخشد. این ویدیو اگر خوب طراحی شود، در کمترین زمان، پیام لوگو را به بیننده می‌رساند و به دلیل داشتن پویایی و حرکت، بیشتر از یک لوگوی ثابت در ذهن می‌ماند. در ساده‌ترین سطح لوگو موشن، ما لوگو را با افکت‌های ساده ویدیویی یا حرکت‌های ساده، متحرک می‌کنیم و در سطوح بالاتر اجزای مختلف لوگو به صورت جداگانه متحرک شده و بعد از چند ثانیه، لوگوی کامل تشکیل می‌شود.

ساده سازی طرح

برای ساده سازی باید اجزای غیر ضروری را مرحله به مرحله حذف کنیم و اجزای اصلی را نگه داریم و این کار را تا زمانی ادامه دهیم که هویت لوگو قابل تشخیص باشد، و به اصطلاح مینیمال شود. ساده سازی طرح باعث میگردد که مخاطب بدون هیچ سختی لوگو را به ذهن سپرده و در موقع لزوم آن را بیاد آورد.

زمان دار بودن لوگو

در طراحی لوگو حرفه ای بایستی به گونه ای طراحی نمائید که لوگو شما برای مدت زمان طولانی نیاز به تغییر و یا ریدیزاین لوگو نداشته باشد. اگر چه تغییر همیشه خوب بوده اما طراحی لوگو بایستی برای مدت زمان مدیدی نیاز به تغییر نداشته باشد.

مناسب بودن

در زمان طراحی لوگو به موارد ریزی باید دقت کرد که نتیجه کار یک طراحی لوگو حرفه ای باشد، یکی از این موارد طراحی لوگو و چاپ است این موضوع یعنی اینکه شما لوگویی طراحی نکنید که در زمان چاپ به مشکل بر خورده و نتوان استفاده کرد، حتی در طراحی لوگو سربرگ نیز این موضوع را مد نظر داشته تا یک کار بسیار حرفه ای و زیبا انجام دهید.

وجود نماد پنهان در طراحی لوگو حرفه ای

یکی از ایده های جالبی که می توانید در طراحی لوگو حرفه ای از آن بهره ببرید، پنهان کردن نمادها در حروف است. در این روش باید بسیار هوشمندانه عمل کنیم تا خوانایی لوگو دچار اشکال نشود. برای رسیدن به این نقطه، باید کمترین تغییر و آسیب را به حروف وارد کنیم. یعنی حروف نباید فرم مشخص خود را از دست بدهند و ناخوانا شوند.

طراحی تخصصی لوگو

استفاده از اشکال هندسی در طراحی لوگو

در طراحی تخصصی لوگو میتوان با اشکال هندسی باعث نظم و خلق اصولی آن شد. بعد از رسیدن به نتیجه و انتخاب بین طرح‌های اولیه، طرح نهایی خود را بررسی کنید و ببینید چگونه میتوان با ترکیب و ادغام اشکال هندسی آن را رسم کرد. در طراحی تخصصی لوگو از ادغام قسمت‌های هم‌پوشان اشکال هندسی، لوگوی نهایی را بسازید. این کار در ایلوستریتور از طریق ابزار Shape Builder انجام می‌شود.

طراحی لوگو مینیمال

تفکر مینیمالیسم را در طراحی تخصصی لوگو خود تقویت کنید. یک لوگو باید در چند ثانیه دیده شود، درک شود و به خاطر سپرده شود. چگونه یک لوگو پیچیده می‌تواند در چند ثانیه این مراحل را طی کند؟ یکی از روشهای آن طراحی تخصصی لوگو و به صورت مینیمال می باشد.

حجم دادن به طراحی لوگو

‌در هم تنیدگی حروف و ایجاد حجم از طریق سایه ها یکی از راه‌های جذاب طراحی لوگو اختصاصی است که باعث ایجاد حجم و نشان دادن ارتفاع  در لوگو می شود. مثلا در «کالیگرافی فارسی» که طرفداران زیادی نیز دارند، می‌دیدیم که روی قسمت‌هایی از حروف سایه انداخته شده تا کل کلمه به صورت سه بعدی دیده شود.

طراحی لوگو تزئینی

اگر قصد دارید به طراحی تخصصی لوگو انجام دهید از طراحی لوگو تزئینی دور نشوید، و با توجه به نوع صنف خور طراحی تخصصی لوگو که تزئینی باشد استفاده کنید. به خصوص اگر برای برخی اصناف مانند طراحی لوگو جواهرات یا طراحی لوگو برای مزون قصد دارید فعالیت کنید.

‌‌

طراحی لوگو آنلاین

طراحی لوگو آنلاین به دو دلیل رواج یافت، دلیل اول این بود که عده ای قصد هزینه برای طراحی لوگو خود نداشته و به دنیال طراحی لوگو آنلاین بودند تا با ابزارهای طراحی لوگو برخی سایت ها برای کسب و کار خود لوگو طراحی کنند. دلیل دوم اما این موضوع بود که عده ای به دلایل مختلف منجمله کرونا و یا زمان و … قصد دارند سفارش طراحی لوگو خود را آنلاین انجام دهند. این دوموضوع کاملا متفاوت بوده و اگر قصد سفارش طراحی لوگو دارید میتونید با ما تماس بگیرید. اما اگر قصد طراحی لوگو آنلاین را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا به شما معرفی نمائیم.

سایت های طراحی لوگو آنلاین زیادی وجود دارند که همه آنها از یک روش استفاده مینمایند، روش کار آنها به این شکل است که شما ابتدا ثبت نام می کنید،سپس وارد سایت شده و نام کسب و کار خود را وارد می کنید، بعد از آن سایت های طراحی لوگو آنلاین تعدادی نماد، نشانه و لوگو با توجه به دسته بندی شغلی شما در اختیار شما قرار می دهند و سپس با انتخاب آن شما با اندکی تغییرات لوگو خود را به دست می آورید. تفاوت همه این سایت ها نیز فقط در جزئیات فوق است مثلا برخی ممکن اسا 400 نماد داشته باشند و برخی دیگر 4000، برخی زبان فارسی ندارند و برخی دیگر دارند. برخی سایت های طراحی لوگو آنلاین فایل با کیفیت ارائه نمی دهند یا در قبال آن مبلغی دیافت می کنند و برخی دیگر خیر. خلاصه اینکه روش کلی همان است که در بالا اشاره شده. اما برای پیدا کردن این سایت ها کافی است در گوگل سرچ کنید online logo design  تا گوگل به شما سایت های مختلف را معرفی نماید.

مزایای طراحی لوگو آنلاین

روش استفاده راحت و سریع برای طراحی لوگو

رایگان و بدون (هزینه البته برخی)

معایب طراحی لوگو آنلاین

عدم وجود خلاقیت در طراحی لوگو

عدم تغییرات اساسی در طرح

عدم پشتیبانی مناسب از زبان فارسی(برخی از سایت ها)

امکان استفاده لوگو ما توسط هر شخص دیگری

طراحی لوگو حرفه ای آنلاین رایگان

اما در سایت های طراحی لوگو انلاین شاید بتوان از یک سایت به عنوان سایت طراحی لوگو حرفه ای آنلاین رایگان نام برد که آن سایت  logaster.com/fa می باشد. این سایت امکانات مختلفی داشته و بعد از طراحی لوگو می توانید سایر ابزارها مانند سربرگ و کارت ویزیت نیز طراحی نمائید. از زبان فارسی حمایت می کند اما فونت های فارسی زیبای ندارد، محیط کاربری هم فارسی بوده و استفاده از آن آسان است.

ساخت تایپوگرافی آنلاین رایگان

تایپوگرافی هنر و فن  طراحی حروف برای نمایش است.به نحوی که زیبایی بصری و هنری بیشتری برای مخاطب داشته باشد. حال برای ساخت تایپوگرافی آنلاین رایگان به دلیل اینکه بسیاری از سایت ها از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند، بنابر این ساخت تایپوگرافی آنلاین رایگان فارسی امکان پذیر نبوده و فقط بایستی با استفاده از یک متخصص این فرایند را انجام دهید.

قیمت طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو یکی از موارد مهم و اساسی در تعیین کیفیت طراحی لوگو می باشد. البته بایستی بر اساس مبلغی که پرداخت می نمائید نیز خدمات گرفته و همیشه بین قیمت و نتیجه بایستی تعادل برقرار باشد. هزینه طراحی لوگو حرفه ای که توسط افراد بسیار باتجربه و برند انجام میشود در حدود 10 میلیون تومان می باشد در حالی که برخی از شرکت های طراحی لوگو هزینه طراحی لوگو حرفه ای را بیش از این مبلغ دریافت می کنند. این در حالی است که عده ای قیمت طراحی لوگو ساده را از 200 تا 500 هزار تومان عنوان می کنند و نتیجه این کار نیز یک طراحی لوگو ساده و ارزان است و طبیعتا نمیتوان با قیمت طراحی لوگو ساده انتظار طراحی لوگو حرفه ای داشت.

این رنج قیمت طراحی لوگو آرم و نشانه است و طبیعتا ما بین آن نیز عدد های مختلفی خواهید یافت اما بایستی در نظر بگیرید که همیشه بر اساس قیمت می توانید انتظار کار از کارفرما را داشته باشید و زمانی که شما هزینه طراحی لوگو حرفه ای را پرداخت نموده اید انتظار بیشتر داشته و زمانی که قیمت طراحی لوگو ارزان را انتخاب می نمائید انتظار کار خاص و جالب را نخواهید داشت.

البته قیمت طراحی لوگو انجمن طراحان ایران یکی از منابع جهت تعیین قیمت می باشد که میتوان به آن روجوع نمود اما بر اساس شرایط بازار این مبالغ همیشه در حال تغییر است. بر اساس تعرفه طراحی لوگو 98 این انجمن هزینه طراحی لوگو 8 میلیون و برای و تعرفه طراحی لوگو 99 در حدود 10 میلیون بوده است، اما فراموش نکنید که در تعیین این تعرفه ها تجربه، تخصص، و …. تاثیر دارد.

یکی دیگر از عوامل تعیین قیمت طراحی لوگو اختصاصی موقعیت جغرافیایی می باشد که متاسفانه مورد منتقی نمی باشد به عنوان مثال قیمت طراحی لوگو در اصفهان بسیار متفاوت تر از قیمت طراحی لوگو در شیراز و یا تهران می باشد، که عوامل مختلف اجتماعی، فرهنگی و …. در آن تاثیر دارند. خلاصه با توجه به بازار آشتفه موجود بایستی بدانید این آشفتگی در قیمت طراحی لوگو نیز موجود است و تنها راه انتخاب طراح لوگو مناسب و دریافت نتیجه عالی طراحی لوگو دیدن رزومه و گذشته افراد است و پس از آن سعی و تلاش در جهت این موضوع که بین هزینه و زمان و کیفیت تعادل برقرار نمائید.

قیمت پایه

500
 • زمان اجرا 3 روز
 • تعداد اتود 3
 • ادیت دو بار
 • برندبوک ندارد
 • نوع طراحی لوگو : ساده و فقط نماد
 • یک طراحی ساده و معمولی و احتمالا داری مشابه

استاندارد

1 میلیون
 • زمان اجرا یک هفته
 • تعداد اتود 5
 • ادیت 5 بار
 • برندبوک ندارد
 • نوع طراحی لوگو : استاندارد و ترکیبی
 • طراحی نسبت خوب و اورجینال و بدون کپی

حرفه ای

4 میلیون
 • زمان اجرا 2هفته
 • تعداد اتود 8
 • ادیت 10 بار
 • برندبوک اولیه دارد
 • نوع طراحی لوگو : حرفه ای و ترکیبی
 • یک طراحی حرفه ای، اورجینال، غیر کپی، با ایده پردازی و کیفیت عالی

ویژه

12 میلیون
 • زمان اجرا 3 هفته
 • تعداد اتود 12
 • ادیت نا محدود
 • برندبوک حرفه ای و هویت بصری دارد
 • نوع طراحی لوگو : حرفه ای و ترکیبی و با استفاده از 3 طراح لوگو
 • یک کار خاص و حرفه ای طراحی لوگو و هویت بصری که زیر نظر حداقل دو یا سه طراح گرافیک حرفه ای انجام خواهد شد

آموزش طراحی لوگو

طراحی لوگو نرم افزار نیست که آموزش های فراوانی داشته باشد، و یا یک رشته تحصیلی نیست که بتوان به صورت آکادمیک تحصیل کرد. طراحی لوگو تخصصی است که در اثر مرور زمان، تمرین و تجربه بدست می اید. اما نگران نباشید آموزشها مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمائید. مانند آموزش شرکت لیندا، اما در داخلی ها متاسفانه مورد مناسبی پیدا نکرده ایم. البته به موارد بالا آموزشگاه ها و مراکز مختلفی هستند که به آموزش طراحی لوگو می پردازند اما نتیجه را از دوستانی که رفته اند باید پرسید و امیدوارم در کامنت ها نظر خود را عنوان کنند. اما به عنوان یک طراح لوگو با بیش از 15 سال تجربه بایستی عرض کنم که تمرین. تمرین. تمرین…

آموزش طراحی لوگو رایگان

ما در آژانس تبلیغاتی دارابی قصد داریم یک دوره آموزش طراحی لوگو رایگان را برای افرادی برگزار نمائیم و تجربیات خود را در اختیار عزیزان قرار دهیم. دروره آموزش طراحی لوگو رایگان ما مجازی بوده و برای افراد مبتدی مناسب خواهد بود. کل دوره بر اساس کار عملی بنا شده و با عنوان هر سر فصل شما به تمرین و تکرار پرداخته و ما آن را آنالیز میکنیم. برای ثبت نام در این دوره رایگان طراحی لوگو با ما در واتساپ تماس بگیرید.

آموزش طراحی لوگو حرفه ای

بهترین آموزش طراحی لوگو حرفه ای استفاده از تجربیات و تخصص اساتید تراز اول گرافیک ایران همانند استاد داریوش مختاری، قباد شیوا و …. است، که البته هزینه های بالای خواهند داشت.

موکاپ لوگو

یکی از موارد مهم در آموزش طراحی لوگو حرفه ای نشان دادن طراحی لوگو به مشتری است، راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. اولین راهی که به ذهن می‌رسد، نشان دادن طرح، به صورت خام در یک صفحه سفید و ساده است. زیرا باید طرحی لوگو ما به صورت خام، عالی به نظر برسد، اما کافی نیست زیرا طرح ما در دنیای واقعی به صورت خام مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. لوگوی یک کافی‌شاپ را تصور کنید. حداقل استفاده‌ای که از این لوگو خواهد شد، قراردادنش در تابلو آن کافی‌شاپ است. در اکثر مواقع، صاحب آن کافی‌شاپ تمایل دارد که این لوگو را روی فنجان‌هایش، دیوارش، محصولاتش و حتی لباس فرم و … قرار دهد.

ثبت لوگو

به سایت اداره مالکیت معنوی به ادرس sherkat.ssaa.ir رفته. همه مدارک و مستندات و اظهارنامه لوگو خود را در این سایت و مطابق با دستورالعمل ها آمده وارد می کنید.

 • انتخاب نوع اظهارنامه
 • درج مشخصات مالک
 • بارگذاری مدارک الزامی
 • بازبینی اطلاعات وارد شده و تایید اطلاعات
 1. هزینه واریزی بر حسب حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت علائم تجاری متفاوت است.
 2. ثبت هر علامت تجاری مستلزم چاپ دو آگهی در روزنامه رسمی کشور نیز هست که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه متفاوتی خواهد داشت. پس از طی این مراحل، مراتب در روزنامه رسمی با قید نام و نشانی صاحب علامت و کالاهایی که در آن ها از علامت استفاده می شود آگهی می گردد. چنانچه  ظرف 30 روز از تاریخ نشر آگهی اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده و گواهی ثبت را به درخواست کننده تسلیم می نماید.
 • کپی برداری شده باشند
 • به شدت مشابه نمونه دیگری باشند
 • نتوانند تمایز ایجاد کنند
 • باعث ابهام و دوگانگی شوند
 • ایده و کسب و کار خالق خود را نشان ندهند
 • عمومیت داشته باشند و یا از کلمات تعریفی در آنها استفاده شده باشد
 • از علامت های ملی و مذهبی و لشکری و کشوری استفاده کرده باشند
 • از نشان های بین المللی استفاده کرده باشند

سفارش طراحی لوگو آنلاین

برای سفارش طراحی لوگو آنلاین و حتی حضوری بایستی مواردی را از قبل به عنوان کارفرما برای خود مشخص نمائید تا در هنگام سفارش طراحی لوگو زودتر به نتیجه مطلوب خود برسید، این عوامل عبارتند از :

1- قصد دارید لوگو را به ثبت برسانید یا خیر؟

2- لوگو فارسی باشد یا انگلیسی

3- نوع لوگو چه باشد(لوگو، لوگو تایپ، و ….)

4- طراحی لوگو برایتان چه میزان اهمیت دارد؟ و آیا بر همین اساس حاضر به هزینه کرد هستید یا خیر؟

شاید بتوان گفت مهم ترین موارد در سفارش طراحی لوگو موارد بالاست، اگر چه ده ها سوال دیگر را نیز میتوان اضافه اکرد

6 فاکتور طراحی لوگو

خلاقیت

خلاقیت یکی از مهمترین فاکتور ها در طراحی لوگو و خصوصیتی است که یک طراح خلاق باید داشته باشد، در واقع نوع نگاه متفاوت به مسائل . طراح لوگو خلاق حتی در زندگی شخصی به یک روش متفاوتی فکر می کنند. توانایی دیدن چیزهایی که از نگاه مردم عادی پنهان است، به طراح لوگو اعتبار می بخشد. در پروژه های خود، به کارفرما ایده‌های متفاوت و خلاقانه ای پیشنهاد دهید.

سازگاری بالا

اهمیت سازگار بودن لوگو با محیط‌های مختلف یکی دیگر از فاکتورهای طراحی لوگو است، یک لوگو ممکن است در هر محیطی به کار برود. وبسایت و شبکه‌های اجتماعی، آیکون‌ها، محصولات چاپی، تابلو فروشگاه یا بیلبورد و تمام قسمت‌های دیگر کسب‌وکار که نیاز به طراحی دارند. این محیط‌ها، رنگ و سایزهای مختلفی دارد. بنابراین باید توجه کنیم که اولا در طراحی لوگو نباید جزئیات زیادی را به تصویر بکشیم چون در سایزهای کوچک، جزئیات دیده نمی‌شوند و ثانیا لوگو باید نسخه‌های متنوع از نظر رنگ و سبک داشته باشد. و خلاصه اینکه در هر سایزی و هر ابعادی و هر رسانه ای قابل استفاده باشد.

ایده داشتن در طراحی لوگو

ایده در طراحی لوگو از فاکتورهای مهم است حتما بعضی وقتا که خواستید لوگو طراحی کنید، ایده کم آوردید، احساس ضعف در ایده‌پردازی کردید راه حل آن اینست که ایده ببینید. برای زنده ماندن نیاز به غذا دارید، و برای خلاق بودن، «دیدن» لازمه. بارها از ما پرسیده شد: «ایده طراحی لوگو از کجا بیارم؟» طراح‌ها مخصوصا توی ایده‌پردازی لوگوهای فارسی مشکل داشتند. بنابراین تا میتوانید ببینید اما کپی نکنید.

شرکت طراحی لوگو

بسیاری از مشتریان به دنبال شرکت طراحی لوگو جهت انجام پروژه های خود هستند، نکته ای که بسیار حائز اهمیت است اینست که دلیل اینکه به دنبال شرکت طراحی لوگو هستید چیست؟ کیفیت؟ خدمات؟ یا مباحث مالی؟ اگر به دنبال کیفیت هستید بایستی بدانید که طراحی لوگو را اشخاص انجام میدهند شرکت طراحی لوگو نیز وابسته به اشخاص خود هستند بنابر این اگر کیفیت مهم اسن نیروهای طرحی شرکت را بسنجید.

اما اگر نگران پشتیبانی و خدمات هستید قائدتا شرکت ها به دلیل ساختار سازمانی معمولا بهتر از اشخاص پشتیبانی می نمایند و قائدتا این مورد نیز برای شما هزینه برخواهد بود. از لحاظ موارد مالی نیز مهمولا افراد ارزان تر از شرکت های طراحی لوگو هستند اما فکتور مالی ندارند. با این توضیحات مختصر شما خواهید توانست که در انتخاب شرکت طراحی لوگو یا طراح لوگو انتخاب مناسبی داشته باشید.

رشته طراحی لوگو

یکی از جذاب ترین و شیرین ترین کارهای رشته گرافیک و هنر طراحی لوگو می باشد، اما سختی های خود را نیز دارد. رشته طراحی لوگو  تحصیلات آکادمیک نداشته و بر اساس تجربه و تخصص و تمرین شما در طول سالیان متمادی بدست می آید. برای ورود به طراحی لوگو شما بایستی مقدمات نرم افزاری، هنری و علاقه را داشته باشید و سپس بر اساس تمرین و تجربه در این کار دارای مهارت و تجربه قابل قبول شوید.

برخی از مشتریان ما

نتیجه گیری

علم و آگاهی در هر موقعیتی باعث میگردد شما بهترین نتیجه را بدست آورید، شما چه قصد طراحی لوگو داشته باشید یا بخواهید آموزش طراحی لوگو ببینید بایستی به مسائل آن آگاه باشید. ما در این بخش کلیه موارد طراحی لوگو، مانند قیمت طراحی لوگو، نحوه سفارش و شناخت لوگو و همه موارد دیگر را به شما به صورت مختصر بیان کردیم، تا اگر قصد دارید کار طراحی لوگو انجام دهید و یا برای کسب و کار خود لوگو سفارش دهید بتوانید با این مطلب به صورت کامل در مورد کلیه موارد طراحی لوگو آگاهی نسبی را بدست آورید. امیدوارم شما عزیزان هم با درج نظرات خود در کامنت ما را در ارائه مطالب بهتر در مورد طراحی لوگو راهنمایی نمائید