مهمترین مراحل برای طراحی لوگو

آیا تاکنون یک برند بزرگ و بدون لوگو دیده اید؟ نه؟ دلیل آن این نیست که لوگوی برای انتخاب وجود ندارد بلکه دلیل آن این است که یک لوگو تأثیر عمده ای در چگونگی درک مشتریان از برند شما دارد. بنابراین به طور طبیعی ، شما می خواهید لوگو شما برجسته و شاخص باشد.

اما چگونه به آنجا می رسید؟

پس با دقت مطالعه کنید! این راهنمای مفید برای شماست که همه چیزهایی را که برای طراحی لوگو مناسب نیاز دارید برای شما و تجارت شما به شما می آموزد. از تعریف هویت لوگو تجاری خود و درک آنچه در یک لوگوی عالی ایجاد می شود ، تا انتخاب های مناسب در طراحی و حرکت در روند طراحی لوگو .

در اینجا مهمترین مراحل برای طراحی لوگو آورده شده است:

ممکن است از خود بپرسید: چگونه می توانم لوگو خود را طراحی کنم؟ این مراحلی است که شما باید دنبال کنید:

درک کنید که چرا به یک لوگو نیاز دارید

هویت برند خود را تعریف کنید

برای طراحی لوگو خود الهام بخش باشید

مسابقه را بررسی کنید

سبک طراحی لوگو خود را انتخاب کنید

نوع مناسب لوگو را پیدا کنید

به رنگ  ها توجه کنید

تایپوگرافی مناسب را انتخاب کنید

با طراح لوگو خود ارتباط برقرار کنید

گزینه های لوگو خود را ارزیابی کنید

طراحی لوگو خود را با نام تجاری خود ادغام کنید

 1. درک کنید که چرا به یک لوگو نیاز دارید. و چرا باید عالی باشد

تجارت واقعاً مانند دوستیابی است – شما سعی می کنید مشتری های مناسب را به خود جلب کنید و آنها را عاشق لوگو تجاری خود کنید. بنابراین از لوگو خود به عنوان تصویر موجود در پروفایل خود استفاده می کنید. این چیزی است که باعث می شود توجه افراد را به خود جلب نمائید.

لوگو شما تأثیر زیادی روی اولین تصوری که از کسب و کار شما توسط مشتریان  برداشت میشود دارد. تا در مورد نام تجاری شما اطلاعات بدست آورده و در مورد آن ابراز نظر نمایند.

از آنجا که لوگو شما جزئی اساسی از نام تجاری شما است ، می خواهید مطمئن شوید که این کار به خوبی انجام شده است. زیرا لوگو تجاری شما بر روی وب سایت ، بسته بندی و کارت ویزیت شما و …. درج خواهد شد و مشتریان به شما خیره می شوند. بنابراین با طراحی لوگو عالی مخاطب خود را نیز جذب می نمایید.

 1. هویت نام تجاری خود را تعریف کنید

شما می خواهید لوگوی شما شخصیت و برند شما را بهم ارتباط دهد.  برای انجام این کار ، ابتدا باید بفهمید که شخصیت اصلی برند شما چیست. هنگامی که شما تصور روشنی در مورد آنچه شما را منحصر به فرد می کند ندانید، نمی توانید برای خود هویت ایجاد کنید.

در اینجا سؤالاتی وجود دارد که می توانید از خودتان بپرسید ، تا به هویت برند خود برسید:

چرا این تجارت را شروع کردیم؟

اعتقادات و ارزشهایی که به عنوان یک شرکت برای ما مهم است چیست؟

چه کاری بهتر از هر کس دیگری انجام می دهیم؟

چه چیزی ما را خاص می کند؟

اگر ما می توانستیم آرم خود را به سه کلمه توصیف کنیم ، آن سه کلمه چیست؟

سه کلمه ای که ما می خواهیم مشتریان برای توصیف ما از آنها استفاده کنند چیست؟

 1. الهام گیری برای طراحی لوگو

سخت ترین بخش طراحی می تواند جستجو و  الهام گیری جهت طراحی لوگو باشد. ما تجربیاتی را برای شما دریافت کرده ایم که این کار را بسیار آسان می کند.

با طوفان مغزی شروع کنید

نمونه های شرکت های مشابه را ببینید

در گوگل جستجو کنید

سایتهای طراحی لوگو آنلاین را بررسی نمائید

شاید شما یک فرد مفهومی باشید و دوست دارید با جمع آوری ایده های و به صورت کلامی شروع کنید. یک جلسه مناسب برای طوفان مغزی می تواند دقیقاً همان چیزی باشد که شما نیاز دارید تا نیاز اولیه طراحی آرم خود را بدست آورید. در اینجا سه ​​مرحله وجود دارد که به شما در ترسیم ایده های خلاقانه کمک می کند:

 1. قوانین طوفان مغزی را دنبال کنید: طوفان مغزی در مورد بیرون رفتن همه ایده ها (حتی آنهایی که واقعاً بد هستند) و نوشتن آنها است. حتی یک ایده وحشتناک می تواند نظر را برانگیزد که به یک راه حل درست منتهی می شود.
 2. مانند مخاطبان خود فکر کنید: لیستی از کلماتی را تهیه کنید که مارک شما را توصیف می کند و چگونه می خواهید آن را درک کنید. مانند یک فرد در قسمت جمعیتی هدف خود فکر کنید و همیشه به یاد داشته باشید که چه چیزی برای آنها مهم است.
 3. همه را درگیر کنید: طوفان مغزی یک نفر خوب است ، اما تنها تنوع باعث می شود که جادو اتفاق بیفتد. افرادی را از هر بخش یا حتی دوستان و شرکای تجاری در میان بگذارید. هرچه چشم اندازهای بیشتر باشد، کار بهتر می شود.

وقتی نوبت به طوفان مغزی در لوگو شما می رسد ، از فکر کردن و کمی متفاوت بودن نترسید. ببینید که چگونه لوگوها هوشمندانه ایده هایی را ترکیب می کنند که لزوماً با آنها ارتباطی نخواهید داشت.  این گزینه های اصلی آرم به شما کمک می کند تا شخصیت برند خود را بیان کنید.

در مورد چگونگی تجسم شغل در آرم خود فکر کنید. اگر در جستجوی زیبایی شناسی هستید ، از  تصاویر در آرم و اشکال دست ساز و رنگ های خاص استفاده کنید.

 1. برگزاری مسابقه را بررسی کنید

بهترین روش برای رسیدن به بهترین لوگو برگزاری مسابقه می باشد! علت آن نیز این است که به خاطر جوایز مناسب افراد حرفه ای در آن شرکت می کنند.

سعی کنید شرایط حضور برای همه محیا باشد تا بتوانید به بهترین شکل نتیجه بگیرید

5- سبک طراحی خود را انتخاب کنید

اکنون که ایده های کاملی از نام تجاری خود دارید و کاملا الهام گرفته اید ، وقت آن است که اجرای لوگو را  به طراح لوگو واگذار کنید. در اینجا عناصر مختلف زیادی وجود دارد ، از رنگ ، شکل و گرافیک گرفته تا تایپوگرافی و …. طراح لوگو شما هر مؤلفه و کارهایی که می تواند برای لوگو شما انجام دهد را به شما ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا قدم به قدم کارها را انجام دهید.

وقتی در مورد لوگوی خود فکر می کنید ، اولین چیزی که می خواهید انجام دهید اجرای طراحی زیبایی برای برند و لوگو شما است. اما بدانید هیچ سبکی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد و برای هر لوگویی یه نوع طراحی زیبا به نظر می رسد.

لوگو های مرسوم و مد روز می توانند سرگرم کننده و هیجان انگیز باشند ، اما می توانند به سرعت نیز منسوخ شوند. یک سبک کلاسیک به شما قدرت ماندگاری بهتری می دهد و می تواند به شما در جذب به مخاطبان وسیع تر کمک کند. این زیبایی شناسی آن را ساده نگه می دارد و به دنبال پالت های رنگی ، گرافیکی یا فونت ها نیست. یک سبک کلاسیک به مردم می گوید شما قابل اعتماد هستید.

برندها غالباً سبکهای تمیز و مینیمالیستی را برای برقراری ارتباط با مخاطب انتخاب می کنند.

 1. نوع مناسب لوگو را انتخاب کنید

علاوه بر دو سبک کلی طراحی لوگو ، چند نوع زیر مجموعه از لوگو وجود دارد که می توانید هنگام ایجاد لوگو خود از بین آنها انتخاب کنید. می توانید شخصی را انتخاب کنید که متناسب با نام شرکت شما یا به طور کلی زیبایی شناسی باشد ، یا آنها را برای ایجاد چیزی منحصر به فرد انتخاب کنید.

مونوگرام (Monogram logo )

لوگو های Lettermark می توانند برای ساده کردن آرم شرکت شما بسیار عالی باشند ، به خصوص اگر نام شما بسیار طولانی یا سخت باشد به خاطر بسپارید. بسیاری از مشاغل تصمیم می گیرند که خلاصه برند را عنوان کنند ، فقط به HP ، CNN یا H&M فکر کنید. این مونوگرام ها می توانند برای لوگوهای مینیمالیستی عالی باشند ، اما به یاد داشته باشید که آنها در بیان آنچه در مورد تجارت شماست ، خیلی خوب نیستند

لوگو تایپ (logo type)

استفاده از کلمات برند روشی بسیار ساده برای استفاده از نام شرکت شما به عنوان یک لوگو است. برای اینکه به آنها شخصیت و ارزش تشخیص .

علائم نقاشی (logo)

علائم تصویری یا نمادهای لوگو همان چیزی است که وقتی می شنویم کلمه “لوگو ” به آن فکر می کنیم. آنها تصاویر نمادین هستند که به راحتی قابل تشخیص هستند و نشانگر برند شما با یک تصویر هستند. می توانید چیزی ساده یا پیچیده تر انتخاب کنید ، اما حتماً نمادی را انتخاب کنید که ارتباط بی نظیری با برند شما ایجاد کند. اغلب اوقات اینها با یک کلمه کلیدی زوج شده اند.

لوگو های ترکیبی

یک لوگو ترکیبی دقیقاً از یک نماد و یک کلمه ترکیب می شود تا یک لوگو به راحتی قابل تشخیص بسازد. نام تجاری یا در کنار نماد قرار داده شده است ، یا مانند عناصر طراحی با لوگوی یکپارچه شده است. افراد هر دو عنصر را با مارک شما مرتبط می کنند ، که به شما امکان می دهد از آنها هم به تنهایی و هم با هم استفاده کنید.

 1. با طراح لوگو خود ارتباط مستمر داشته باشید

اکنون که تمام نکات لازم را در نظر گرفته اید ، آماده هستید تا طراحی را شروع کنید! روش های زیادی برای دریافت لوگو وجود دارد ، بنابراین باید در نظر بگیرید کدام یک برای شما مناسب تر است. شرکت طراحی لوگو ، مسابقه لوگو ، پروژه …..؟ قیمت طراحی لوگو با کیفیت های مختلف عرضه می شوند و همه گزینه ها جوانب مثبت و منفی خود را دارند.

با طراح لوگو خود ارتباط برقراری کنید. نوشتن خلاصه همه نیازها، ایدها، خواسته ها و …. اطمینان حاصل کنید که می توانید اطلاعات بیشتری راجع به شرکت و سبک خود در اختیار او فرار دهید تا بتوانند چیزی را برای شما بی ایجاد کنند.

سعی کنید به طراح لوگو خود اعتماد داشته باشد ، و از ارائه پیشنهادات اضافه به او خودداری کنید. به یاد داشته باشید ، طراح لوگو شما متخصص است و از آنچه لوگوی خوبی ایجاد می شود اطلاع دارد، احساس خوبی دارد و ارائه بازخورد های دقیق و واضح همان چیزی است که شما نیاز دارید، اما صحیح است: بهترین طراحی وقتی اتفاق می افتد که شما و طراح شما با هم کار کنید.

 1. گزینه های خود را ارزیابی کنید

ارزیابی گزینه های لوگو شما دشوار است ، بنابراین از دوستان ، مشتریان بالقوه و همکاران خود بازخورد بگیرید تا در تصمیم گیری به شما کمک کنند.

چی یه لوگو خوب را می سازد؟

یک لوگو خوب بلافاصله قابل تشخیص است ، پیام برند شما را منعکس می کند ،  حرفه ای به نظر می رسد و یکپارچه با هویت یک برند سازگار است. یک لوگو عالی نیز باید در هر اندازه و هر مکانی که می خواهید از لوگو خود استفاده کنید کار کند.

یک لوگو خوب:

منحصر به فرد و متمایز است

به یادماندنی است

در هر اندازه و هرجای دیگر کار می کند

بازتاب هویت برند شما

بی انتهاست

در اینجا چند سوال کلی وجود دارد که می توانید هنگام ارزیابی گزینه های لوگو خود از خود بپرسید:

آیا می توانید در 2 ثانیه بگویید که لوگو چیست ؟ آیا مردم بلافاصله می دانند شما چه کسب و کاری دارید؟

آیا ساده و به یاد ماندنی است؟ آیا مشتریان شما قادر به یادآوری آن خواهند بود؟

آیا همه کاره است؟ آیا می توان آن را بر روی تمام نیازهای شرکت اعمال کرد؟

آیا این لوگو ما ماندگار است؟ ، یا شما مجبورید طی دو سال دوباره طراحی لوگو مجدد انجام دهید؟

آیا منحصر به فرد است؟ آیا شما را از رقبای خود جدا می کند؟

آیا برای مخاطب هدف شما جذابیت دارد؟

9- هنگام طراحی لوگو چه کارهای نباید انجام داد

برخی از مشکلات رایج در هنگام طراحی لوگو شما درواقع به  انتظار شما برمیگردد. در اینجا نکاتی در مورد آنچه نباید انجام دهید ذکر می کنیم:

به کلیشه های صنعت خود وابسته نشوید. شما دندانپزشک هستید ، اما حتما نباید از دندان در لوگو خود استفاده کرد.

آن را بیش از حد پیچیده نکنید. سادگی یک لوگو به یاد ماندنی (و قابل چاپ) است.

به شکلی طراحی لوگو نماید که خیلی مدرن و یا …. نباشد که مجبور شوید به زودی آن را تغییردهید

برای کاهش هزینه کار را به افراد آماتور ندهید

 1. طراحی لوگو خود را با نام برند خود ادغام کنید

اکنون که می دانید چگونه یک لوگو را طراحی کنید، بهتر و ایده آل برای همه کسب و کارها این است که از اسم نیز استفاده کنند. زیرا نشانه به همرا اسم خواه در کارت ویزیت ، طراحی بسته بندی یا طراحی وب بسیار راحتر شناخته می شود

برای دانلود مقاله  طراحی لوگو کلیک کنید

Load More Posts