با دقت به این فیلم نگاه کنید. شکوفایی و غنچه هر کسب و کاری با طراحی لوگو آغاز می شود. غصه نخور! شما اینجا هستید چون به دنبال طراحی لوگو برای برند و یا کسب و کار خود هستید. اما سردرگم شدید؟ یا ضد و نقیض های مختلفی را شنیده اید؟ ما در آژانس تبلیغاتی دارابی کنار شما هستیم تا کمک کنیم که در مورد اصول طراحی لوگو حرفه ای نکاتی را بدانید، به شما در مورد طراحی لوگو آنلاین آموزش دهیم و قیمت و هزینه طراحی لوگو را برای شما شفاف کنیم. پس این راهنمای مفید را به دقت بخوانید چون که همه چیزهایی لازم برای طراحی یک لوگو مناسب را به شما آموزش می دهد. از تعریف هویت برند خود و درک اینکه چه چیزی یک لوگو حرفه ای ایجاد می کند ، تا انتخاب های مناسب طراحی و روند طراحی لوگو، برای یادگیری بیشتر ، ادامه مطلب را بخوانید.

پشتوانه ای قوی در خدمت برند شماست

فهرست مطالب

18 سال فعالیت تخصصی

تبلیغات، روابط عمومی و برندینگ

در این مدت برای بیش از صدها برند فعالیت حرفه ای و تخصصی انجام داده ایم

افتخار همکاری با شرکت های بین المللی

در کشورها و قاره های مختلف

خدمات طراحی لوگو برای شرکت های در روسیه، کانادا، عمان، امارات و ....

بیش از 500 پروژه موفق

برای برندهای داخلی و خارجی

ارائه انواع خدمات تبلیغاتی موفق برای مشتریان داخلی و بین المللی

تیم قوی و منسجم

برای ارائه خدمات متنوع و جامع برای انواع کسب و کارها

همکاری با طراحان گرافیک، مترجمان، نویسندگان و .... مختلف

نمونه کار های موفق طراحی لوگو آژانس تبلیغاتی دارابی

چرا طراحی لوگو در آژانس تبلیغاتی دارابی

مشاوره رایگان

بدون شک برای انجام هر فعالیتی نیاز به راهنمایی و مشاوره است، ما برای اطمینان خاطر شما مشاوره طراحی لوگو را کاملا رایگان به شما ارائه می دهیم تا شما را در این مسیر یاری کنیم.

تحلیل قبل از لوگو

در طراحی آرم و نشانه نیاز است پیش از طراحی لوگو به بررسی رقبا و همچنین تجزیه تحلیل آنها بپردازیم، ما در طراحی لوگو برای ماندگار ماندن طرح تمام این آنالیز ها را انجام خواهیم داد، تا لوگو شما برای مدت طولانی دوام و شایستگی لازم را داشته باشد.

تیم خلاق

بدون شک هر طراحی لوگو خلاق و زیبا نیاز به نیروهای حرفه ای و با تجربه و خلاق دارد، ما با همکاری تعدادی از طراحان و ایده پردازان مختلف قادریم با کیفیت مناسب و قیمت رقابتی برند شایسته شما را طراحی و اجرا نمائیم.

طراحی استاندارد

ما در طراحی آرم از اصول هنری و علمی استفاده نموده تا برندی ماندگار برای شما بسازیم، همچنین از ترندهای روز طراحی لوگو نیز برای برند استفاده می نمائیم که اثری جاودان برای شما به وجود آوریم.

فرایند طراحی لوگو و آرم در آژانس تبلیغاتی دارابی

مشاوره رایگان یک روز کاری
پیش پرداخت یک روز
دریافت اطلاعات یک روز
اجرای اتودهای مختلف یک هفته
ارائه و نهایی کردن لوگو 4 روز

نظرات مشتریان

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 2

فعالیت حرفه ای و نگاه فنی و دقیق به همراه پشتیبانی مناسب از شاخصه های آژانس تبلیغاتی دارابی می باشد

انجمن سرطان ایران, دکتر سمیعی
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 3

طراحی مفهومی و جذاب لوگو شاخصه تیم طراحی لوگو آژانس طراحی دارابی می باشد.

زاگرس کمپرسور, مدیر عامل

40 سبک طراحی لوگو در 2021

1 – یک طرحی لوگو به یاد ماندنی ایجاد کنید.

بهترین راه برای نگه داشتن برند خود در ذهن بیننده ، ساختن چیزی منحصر به فرد است. و اولین قدم در برند طراحی لوگو است. لوگو ذیل که برای رخت آوریز اردک آهنی است را به دقت مشاهده کنید، که چقدر زیبا، ساده و از همه مهم تر خلاقانه شکل اردک را با آهن رخت آویز در آورده در پائین طرح نیز اسم لوگو با فونت ساده و زیبایی درج شده. اینکه می گویند به یادماندی یعنی همین. به سادگی این لوگو در ذهن شما خواهد ماند.

طراحی لوگو
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 4

2 – از تصویری استفاده کنید که موضوع شما را تداعی کند.

اگرچه در طراحی لوگومی توان اسم و نوشته نیز استفاده کرد، اما گاهی می توان با یک شکل ساده و مینیمال و حتی بدون ذکر اسم موضوع فعالیت خود را به مخاطب معرفی کرد از طرفی مخاطب نیز به راحتی درک درستی از لوگو شما داشته باشد. در طراحی لوگو فوق که برای باشگاه اسب سواری در امارت می باشد طراحی ساده و مفهومی توسط آژانس تبلیغاتی دارابی تداعی و اجرا شده و به تنهایی و راحتی و حتی بدون نوشته قابل فهم و درک برای مخاطب است

3  – یک تصویر در یک تصویر دیگر جانمایی کنید.

گاهی برای برجسته شدن موضوع می توان از چند تصویر در کنار هم استفاده کرد تا به مفهوم و نتیجه نهایی نزدیک شویم. در طراحی لوگو کنار متن ببینید که چگونه با سه تصویر کاملا گرافیکی یعنی زمین، خورشید و خوشه گندم، موضوع فعالیت شرکت کشت و صنعت بهار مشخص و واضح گردیده است.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 5
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 6

4 – هدف برند را در طراحی لوگو نشان دهید.

گاهی با برخی طراحی های زیبا و مفهومی می توان هدف اصلی کسب و کار و برند را به مخاطب فهماند. در طراحی لوگو فوق ببینید به چه زیبایی و جذابیتی، هدف نهایی که الکترونیک است را به مخاطب القاء نموده است. و مخاطب خود متوجه هدف نهایی می گردد.

5 – محصول خود را در متن طراحی لوگو بگنجانید.

سعی کنید محصول و یا خدمات خود را در طراحی لوگو بگنجانید با این کار باعث می شوید مخاطب درک صریح تری از فعالیت شما داشته باشد. در تصویر فوق که طراحی آن توسط این آژانس تبلیغاتی صورت گرفته کلمه m  در داخل تلویزیون ایجاد شده و از المان وای فای به عنوان آنتن استفاده شده که در مجموع نشان از فعالیت تلویزیونی این لوگو دارد.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 7
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 8

 6 – از استعاره های تصویری استفاده کنید.

یکی از راه های ایجاد تصویر نام تجاری برتر ذهن استفاده از استعاره های بصری به یادماندنی و معنی دار است. کلیسای امانوئل لوتری با اجرای یک نمایش مینیمالیستی از یک درخت ، که به طور موثر مفهوم زندگی را با صلیب مسیحی مرتبط می کند ، این کار را به خوبی انجام می دهد. به تنه درخت دقت کنید و صلیب را خواهید دید.

7- از فضای منفی استفاده کنید.

یکی از روش های جالب و خلاقانه ای طراحی لوگو حرفه ای که می توانید ازآن برای طراحی خود استفده کنید، ایجاد فضای منفی – یا فضای بین تصاویر – به طور موثر، زیبا و حرفه ای است. در طراحی لوگو فوق که از آژانس تبلیغاتی دارابی برای یک فروشگاه درب های ساختمانی طراحی شده دقت کنید که با ایجاد یک فضای منفی  در کلمه D   که اول اسم فروشگاه است تصویر درب نیز نمایان شده است و به راحتی قبل تشخیص است.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 9
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 10

8- یک نسخه GIF متحرک از لوگو خود درست کنید.

انیمیشن تقریباً همیشه سریعتر از یک تصویر ثابت جلب توجه می کند. استفاده از نسخه GIF متحرک لوگو می تواند به خوبی مفهوم و موضوع فعالیت لوگو را به مخاطب نمایش دهد.

9- موشن گرافیک های مختلفی از لوگو ایجاد کنید.

ایجاد یک سری آرم متحرک که می تواند در موضوعات مختلف  برند شما مورد استفاده قرار گیرد می تواند جایگزین عالی دیگری برای لوگو های ساده استاندارد باشد.. درج این موارد در وب سایت باعث به یاد ماندنی تر شدن لوگو می شود و می تواند باعث سرگرمی بیشتر بینندگان شود.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 11
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 12

10  – با کمترین کار بیشترین نتیجه را بدست آورید.

با یک طراحی ساده و خلاقانه می توانید ایده و کارهای زیادی را به مخاطب خود القاء کنید. در طراحی لوگو بازرگانی حامی که توسط این آژانس طراحی شده است دقت کنید!!! با دو دست ساده و بسیار معمولی که در حالتی خاص کنار یکدیگر قرار گرفته است کلمه H به وجود امده و با همان فرمت نوشته خامی تشکیل شده. دو دست در حال دست دادن برای بازرگانی و نمایش کلمه اچ بسیار ساده و جذاب. کمتر کار کردیم و بیشتر نتیجه گرفتیم.

11- استفاده از تصاویری که به فعالیت ما نزدیگ هستند.

دقت کنید که همیشه نیاز نیست که در طراحی لوگو از تصاوی و یا المانهای استفاده شود که مستقیم به خدمات و یا محصولات شما مرتبط شود، بلکه برخی اوقات می توان با استفاده از تصاویری که مفهوم آنها به لوگو شما برمیگردد استفاده کنید. به لوگو جانبی دقت کنید، انجمن بیمه نویسان ایران که در آن از نماد چتر استفاده شده و مفهوم بیمه نمایش در آمده.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 13
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 14

12 – یک فونت با “شخصیت مناسب لوگو” انتخاب کنید.

ایجاد یک لوگو و متن مناسب به سبک مشابه می تواند به افزایش انسجام آرم شما کمک کند. به عنوان مثال  .لوگو فوق را ببینید که چگونه تمام حروف و شکل با هم همخوانی دارد. این موضوع یعنی فونت مناسب با شخصیت لوگو بسیار اهمیت داشته و در مورد فونت خاص طراحی لوگو مصالب زیادی موجود می باشد.

13 – از فضاهای نکاتیو استفاده کنید.

استفاده از فضاهای نکاتیو یکی دیگر از سبک های حرفه ای در طراحی لوگو هستند. در لوگو مقابل ببینید که چگونه با فضای خالی به وجود آمده موضوع فعالیت برند که ساختمان سازی است به راحتی به نمایش در آمده.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 15
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 16

14 طراحی را ساده نگه دارید.

هنگام طراحی لوگو بسیار مهم است که همه چیز را ساده نگه دارید. در مورد طراحی لوگو ساده نیز به وفور مطلب نوشته شده است. به آرم Unlock کنار توجه کنید، که به سادگی نام شرکت نوشته شده ، ببینید دارای یک قفل کوچک در زیر “n” است تا قفل چیزی را باز کند. گرچه بسیار ابتدایی است ، اما به دلیل خلاقیت ساده بسیار باورنکردنی است.

15 از سمبل ها استفاده کنید.

همه انسانها از سمبل ها و نمادها لذت می برند، یکی از ترندهای طراحی لوگو نیز استفاده از این نمادها می باشد. در طراحی لوگو باشگاه اسب سواری در امارات که توسط آژانس تبلیغاتی دارابی انجام شده، میتوان مصداق این کار را به درستی ببینید.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 17
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 18

16- از نام خود در لوگو خود استفاده کنید.

بعضی اوقات ، شما واقعاً نیازی به تصویر ندارید. نام خود می تواند کافی باشد. نمونه لوگو فوق به معنی قطب نما از این مزیت استفاده می کند ، و با یک خط ساده “قطب نما” را در “o” ایجاد می کند.

17 – هماهنگی لوگو با محصول یا خدمات.

مطمئن شوید لوگو با محصول و یا خدمات نهایی شما مطابقت دارد، چون عدم تطابق این دو با یکدیگر باعث تجربه ناخوشایند مخاطب از لوگو خواهد شد. نمونه فوق مصداق مناسبی از این هماهنگی است، آدرس سایت و لوگو یکی شده و مخاطب با لوگو به سایت و بلعکس در حرکت خواهد بود.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 19
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 20

18 – از المانهای بصری استفاده کنید.

استفاده از المانهای بصری مربوط به موضوع برند نیز یکی از ترندهای طراحی لوگو می باشد. در طراحی لوگو فوق که معنی نگه داشتن دارد دقت کنید و ببینید چقدر زیبا این مفهوم را با یک پنجه به نمایش در آورده است. در این کار هم شوخی هم جدیت کاملا قابل مشاهده است.

19 – از Ambigrams  استفاده کنید.

Ambigrams ، کلماتی هستند که از دو یا چند جهت متفاوت می توانند به طور یکسان خوانده شوند. این کار می تواند طراحی  سرگرم کننده و شگفت آور ایجاد کند. به عنوان مثال ، Turn از یک آمبرگرام برای نشان دادن نام خود استفاده می کند ، عنوان را “چرخانده” تا بتوان آن را وارونه خواند.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 21
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 22

20 – استفاده از المانها عمومی در موشن لوگو.

یکی از روشهای ترند شده طراحی لوگو به صورت موشن گرافی اینست که از نمادهای محبوب مثل عشق، لایک و ….. استفاده نموده و با حرکتی ظریف و زیبا پس از آن اسم برند بیاید. این کار در طراحی لوگو فوق به خوبی نمایش داده شده است.

21 – از ظرافت استفاده کنید.

همه چیز نباید از قبل واضح باشد. درج معانی پنهان راهی عالی برای تعجب و سرگرمی بینندگان است. به عنوان مثال ، EDN در نگاه اول تقریباً فقط مانند یک تصویر به نظر می رسد. با یک نگاه دقیق تر مشخص می شود که نام آنها در تصویر مشخص است.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 23
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 24

22 – برای ایجاد تصاویر از حروف استفاده کنید.

سعی کنید در طراحی لوگو از حروف برای ایجاد تصاویر متفاوت و جالب استفاده کنید. برای مثال ، به تصویر فوق نگاه کنید که چقدر زیبا و خلاقانه دکمه روشن و خاموش را با ایجاد سایه روشن و سفید در کلمه o به وجود آورده است.

23 – از استعاره ها کمک بگیرید.

ایجاد استعاره می تواند راهی عالی برای بیان سریعتر معنا باشد. به عنوان مثال ، Slingshot ، گروهی که شعار آنها “تحویل کارآمدتر” است ، از یک موشک متحرک به عنوان آرم خود استفاده می کند. بدیهی است که هیچ کالایی قرار نیست با موشک به شما تحویل داده شود ، اما این یک استعاره خوب از این تجربه است: مکالمه سریعتر و راحت تر با کالاهای تحویل پذیر با مشتری. در نظر گرفتن استعاره ها ، و نحوه اجرای آنها ، راهی عالی برای ارتقا لوگو شما خواهد بود.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 25
فرم درخواست طراحی لوگو

24 – تصویر و کلمات را ترکیب کنید.

گاهی اوقات با ترکیب حروف میتوان شکل زیبا و مفهومی نیز به وجود آوریم. به لوگو فوق نگاه کنید Bison را به چه زیبایی به شکل گاو یا بوفالو نمایش داده است. بیسون یک نمونه لوگو عالی است.

25 – حاشیه را در طراحی لوگو فراموش نکنید.

حاشیه ها می توانند روش خوبی برای متمایزتر نشان دادن لوگوی شما و برجسته کردن سبک های خاص آن باشند. به لوگو فوق نگاه کنید که چطور با حاشیه باعث جذابیت و زیبایی لوگو شده، اگرچه ایده ساده است اما با حاشیه ها جذاب تر شده است.نوع حاشیه می تواند متفاوت باشد ، بنابراین آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای سبک شما مناسب است.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 26
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 27

26 – از حرکت های ساده استفاده کنید.

همه لوگو های متحرک نباید پر زرق و برق باشند. بعضی اوقات ، حرکات ساده و ظریف موثر تر هستند. به عنوان مثال ، Flip Flop فقط حرف سوم را متحرک می کند (“i” و “o” به جلو و عقب برگردانده می شود) ، اما فوق العاده موثر است ، زیرا حرکت نه تنها نام را نشان می دهد بلکه معنی آن را نشان می دهد.

27 – با تایپوگرافی معنا و مفهوم لوگو را تقویت کنید.

نحوه نوشتن یک کلمه اغلب می تواند بر نحوه مشاهده آن تأثیر بگذارد ، چیزی که در نشان ها بسیار باورنکردنی است. نمونه لوگو فوق به خوبی این کار را نشان داده است. Edge Link که از یک قلم تلطیف شده استفاده می کند و با نمایی شبیه به زنجیر حالت لینک را بخوبی به مخاطب القا می کند.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 28
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 29

28 – از نماد های مرتبط استفاده کنید.

با استفاده از نماد ، میتوان موضوع فعالیت و هدف خود از طراحی لوگو را راحتر به مخاطب القاء کرد. ساخت تصویری که نشان دهنده هدف شما باشد در یک نگاه به بینندگان اجازه می دهد که سریعتر و بهتر شما را درک کند. لوگو فوق یک نمونه از این مورد است که با شکل و نماد قرص موضوع فعالیت را به راحتی به مخاطب منتقل می کند.

29 – راحتی استفاده از لوگو در رسانه های مختلف.

اگرچه یک لوگو شیک، جذاب و خلاقانه بسیار مهم است ، اما به اشتراک گذاشتن آن در همه سایزها و رسانه های مختلف بسیار مهمتر است. PaperClip این مفهوم را به خوبی نشان می دهد: آرم آنها نسبتاً کوچک و ساده است ، اما در زمینه های مختلف مفید است. چه برای استفاده در بروشور ، اینفوگرافیک یا سربرگ ، براحتی می توان آن را روی انواع پس زمینه ها قرار داد و آسان استفاده کرد.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 30
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 31

30 – روشهای خلاقانه استفاده از اعداد را پیدا کنید.

از اعداد می توان به همان اندازه خلاقانه استفاده کرد، که از متن یا تصاویر استفاده کرد. به عنوان مثال Eighteen Parkway شامل عدد 18 در کلمه واقعی است. اگر شماره هایی با نام خود  یا مرتبط با آن دارید ، یافتن روش های منحصر به فرد برای درج آنها می تواند طرح های جالبی ایجاد کند.

31 – معنای یک کلمه را در طراحی لوگو درج کنید.

یافتن راه هایی برای نشان دادن معنای واقعی کلمه ، روشی کاملاً خلاقانه برای جالب تر نشان دادن لوگو است. به عنوان مثال ، در طراحی لوگو فوق با استفاده از چکش دادگاه و موس معنای خدمات اینترنتی وکالت کاملا مشخص شده است.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 32
مشاوره طراحی لوگو

32 – تکنیک های مختلف را ترکیب کنید.

در طراحی لوگو، خود را فقط به یک تکنیک محدود نکنید  از چندین ترکیب برای ایجاد یک لوگو منحصر به فرد استفاده کنید. به عنوان مثال لوگو نوا که توسط این آژانس برای یک شرکت مولتی مدیا در دبی طراحی شده از کلمه o  و نماد لنز عکاسی که  فعالیت اصلی این برند را به نمایش می گذارد استفاده شده است.

33 – از فونت مناسب استفاده کنید.

تایپوگرافی در طراحی لوگو فوق العاده مهم است. فونت اشتباه می تواند پیامی را که قصد ارسال آن را داردید، ارسال نکند. استفاده از فونتی که نشانگر برند شما باشد ، هم حرفه ای است و هم بسیار مهم. طراحی لوگو زاگرس کمپرسور یک نمونه موفق از استفاده لوگو می باشد.

طراحی لوگو

برای اطلاعات بیشتر در مورد سایر موارد به لینک های ذیل بروید

طراحی کاتالوگ | طراحی پوستر | طراحی کاتالوگ دیجیتال | طراحی پست اینستاگرام | قیمت طراحی لوگو

مشاوره طراحی لوگو

34 – فقط از یک تصویر استفاده کنید.

همانطور که می گویند ، “یک تصویر هزار کلمه بهتر است.” بنابراین بعضی اوقات ، با داشتن یک تصویر مناسب ، شما اصلاً به هیچ متنی احتیاج ندارید. به عنوان مثال در لوگو بالا تصویر به خوبی بیانگر موضوع و فعالیت برند می باشد و اصلا نیازی به درج اسم احساس نمی شود.

35 – میکس ایدها با یکدیگر.

میکس و ادغام المانهای مختلف در طراحی لوگو یکی از روشهای مهم در طراحی محسوب میگردد. به عنوان نمونه لوگو فوق را ببینید که برای انجمن تجارت زنان از چند المان مختلف به صورت میکس شده استفاده نموده و مفهوم بیزینس و زنان را چقدر زیبا و مفهومی به مخاطب ارائه کرده است.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 33
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 34

36 – از شوخ طبعی استفاده کنید.

طنز مبتنی بر طراحی (که در تصویر جانبی می بینید) تنها راه برای ایجاد برخی از خنده ها با یک لوگو نیست، اما در این حوزه محسوب می شود. این روش اثر و ماندگاری زیادی بر روی مخاطب خواهد داشت. شما با طنز باعث ماندگاری طرح بر روی مخاطب خواهید شد، اما اینگه چطور لوگو طنز طراحی شود خود یک کار بسیار پیچیده و تخصصی است.

37 – لوگو خود را بدون زمان بسازید.

فکر کنید که لوگو شما 10 یا 15 سال و یا حتی بیشتر در نظر مخاطب چگونه به نظر می رسد؟  آیا بازهم مخاطبان شما را به دقت درک می کنند؟ به لوگو فوق  نگاه کنید، در طراحی لوگو از تکنیک هایی استفاده شده  که مخصوص سن خاصی نیستند. و در طول زمان نیاز به بازنگری ندارد و برای سالهای سال می توان از آن استفاده کرد.

40 سبک طراحی لوگو ماندگار 35
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 36

38 – از عناصر تکرار شونده استفاده کنید.

تکرار عناصر خاص می تواند کارهای مختلفی را انجام دهد: می تواند انسجام بیشتری در طراحی ایجاد کند ، باعث صرفه جویی در وقت و حتی به یاد ماندنی تر شدن آن شود. لوگو فوق را ببینید که با کلمه s و ترکیب و تکرار آن  چه انسجام و هماهنگی به وجود آورده است.

39- هنرهای دستی را فراموش نکنید.

استفاده از فونتهای دست نویس مثل نستعلیق و یا کشیدن تصاویر و یا المانها با دست تاثیر فراوانی در زیبایی شناسی و جذابیت لوگو برای مخاطب دارد.

طراحی لوگو
40 سبک طراحی لوگو ماندگار 37

40 – نمایش مناسب لوگو در حالت سیاه و سفید.

لوگو نباید خیلی به رنگ متکی باشد. آنها باید بتوانند به تنهایی و بدون توجه به نوع رنگ قابل مشاهده باشند، حتی در حالت سیاه و سفید. این کار باعث می شود در هر زمان، مکان و پلتفرمی لوگو شما به خوبی قابل مشاهده و درک توسط مخاطب باشد.

نتیجه گیری

حالا نوبت شماست، روش های زیاد دیگری نیز ممکن است برای ایجاد یک لوگو جالب و به یاد ماندنی وجود داشته باشد . در بخش نظرات آن را بیان کنید تا دیگران نیز از آنها مطلع شود. همچنین ما کلیه راها و روش های طراحی لوگو را به شما نشان دادیم تا بتوانید در این مسیر به درستی انتخاب کنید.