خدمات طراحی وب سایت با توجه به آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از وضعیت بخش ICT کشور که نشان می‌دهد تا پایان شهریور ماه امسال تعداد مشترکان اینترنت باندپهن به ۶۷ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۴ نفر رسیده و براساس این آمار که تا پایان شهریورماه سال ۹۸ به دست آمده است، ضریب نفوذ اینترنت در کشور به ۸۱.۴۸ درصد رسیده است و ضریب نفوذ اینترنت موبایل ۷۶.۵۸ درصد و ضریب نفوذ اینترنت ثابت ۴.۹ درصد برآورد می‌شود جزء نیازهای تبلیغاتی هر مجموعه ای می باشد.

با این وجود برای خدمات طراحی وب سایت شک دارید!!!!

پس برای شروع طراحی وب سایت با ما همراه باشید که مسیر حرکت خود را به درستی قدم بردارید.

مزایای طراحی وب سایت

قدم اول

انتخاب اسم برای طراحی وب سایت

دامنه در واقع اسم سایت یا همان آدرسی هست که شما با وارد کردن آن در مرورگرتان وارد یک سایت می شوید البته بایستی بدانید که دامنه یا همان اسم سایت به صورت اعداد است مثلا 219.3.65.11 ولی چون مخاطبان و مشتریان نمی نوانند آن را به راحتی به ذهن بسپارند بنابر این آن را به حروف و اعداد تبدیل نموده و اسم سایت مشخص می گردد مثلا darabi.net بنابراین اگر  قصد دارید یک فعالیت و یا خدمات و … راه اندازی کنید، برای اینکه کسب و کار شما به راحتی شناخته شود و در ذهن ماندگار شود باید یک اسم مناسب و خوب انتخاب نمائید.

دامین به صورت کلی از ۲ بخش اسم که در بالا توضیح داده شد و پسوند تشکیل شده است که خروجی آن میشود آدرس سایت شما که برخی از انواع پسوند های آن شامل موارد ذیل می باشد:

پسوند com. معروفترین و پر استفاده ترین پسوند برای دامنه سایت می باشد.پسوند com مخفف Commercial به‌معنای تجاری است.

پسوند دامنه net. مخفف واژه Network به‌معنی شبکه می‌باشد.

پسوند دامنه org. اختصار واژه Organizations به‌معنی سازمان ‌، تشکیلات‌ میباشد.

پسوند info. اختصار واژه Information به‌معنی اطلاعات می‌باشد که در سایت هایی مورد استفاده قرار می گیرد که بنحوی با امر اطلاع رسانی در هر موردی، مرتبط می‌باشند.

پسوند gov. اختصار واژه Government به‌معنی دولت می‌باشد و این پسوند مربوط به وب سایت نهادهای دولتی است.

پسوند edu. مخفف واژه Education به‌معنی آموختن دانش می‌باشد.

پسوند biz. مخفف Business به معنی تجارت می‌باشد که خــاص سایتهای شغلی – تجارتی به ویژه خدمات مربوط به‌تجارت الکترونیکی، ایجاد گشته است.

پسوند دامنه name. این اولین نوع پسوندی است که خاص افراد (اشخاص حقیقی) ایجاد شده است.

پسوند ws. پسوند دامنه ملی کشور ساموا (Western Samoa) است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه (WebSite) مورد توجه فراوان قرار گرفته است و می تواند هر نوع وب سایتی را در بر گیرد.

پسوند int. اختصار واژه International به معنی بین المللی می باشد.

پسوند ac. پسوند دامنه ملی جزایر آسکنشن (Ascention Islands) است. از طرفی برای مراکز ارائه دهنده سرویس هم بکار می‌رود.

پسوند tv. این نوع پسوند با آنکه مخصوص دامنه ملی کشور توالو (Tuvalu)است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه (Television) مورد توجه شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای قرار گرفته است.

پسوند Travel. این پسوند مختص شرکت ها و سازمان های ارائه دهنده خدمات مسافرتی می باشد.

پسوند mobi. این پسوند برای پایگاهای فروش و سرویس دهی محصولات موبایل می باشد.

علاوه بر دامنه های فوق هر کشوری برای خود دامنه مخصوصی داشته مانند دامنه .ir که مختص ایران است بنابر این با این حجم دامنه ها بایستی با دقت و حساسیت دامنه مورد نظر خود را ثبت نمائید؟

قدم دوم

تهیه فضابرای طراحی وب سایت

یکی از مهم ترین و سخت ترین موارد برای خدمات طراحی وب سایت انتخاب هاست می باشد، اگرچه این کار بسیار راحت است اما به دلیل کیفیت نامناسب بسیاری از هاستینگ ها این انتخاب بسیار مشکل است و نیاز به تجربه دارد.

میزبانی وب یا وب هاستینگ (به انگلیسی: Web Hosting) به مفهوم فراهم ساختن فضایی است که کاربر می‌تواند فایل‌های وب سایت خود را در آن قرار دهد. از مجموعه‌ای از فایلهای مختلف مانند تصاویر، متون و فایلهای برنامه‌نویسی شده به زبانهای مختلف و سایر اسناد مربوطه تشکیل می‌شود که به منظوری خاص به شکلی با هم مرتبط شده‌اند. هر شخصی که نرم‌افزارهای لازم و دسترسی به این فایلها را داشته باشد امکان بازدید از این سایت را دارد. حال برای اینکه همه مردم امکان دسترسی به فایلها را داشته باشند نیاز است تا فایلها در کامپیوتری قرار گیرند که همواره به اینترنت پرسرعت متصل است به این کامپیوترها «سرویس دهنده» یا «سرور» می‌گویند.

اما این سرورها باید امکانات دیگری نیز داشته باشد از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در صورتی که حجم قابل توجهی از بازدیدکننده به سایت مراجعه کنند امکان پاسخگویی به همه آن‌ها را داشته باشد. بنابراین نیاز است تا یک کامپیوتر قدرتمند از لحاظ مشخصات قطعات داخلی باشد.
  • نرم‌افزارهای لازم برای اجرای انواع فایلها از لحاظ نوع برنامه‌نویسی را داشته باشد.
  • نرم‌افزارهای مورد نیاز برای مدیریت بخشهای مختلف سایت و پست الکترونیک و… را در اختیار صاحبان وب سایتها قرار دهد.

هر کامپیوتری می‌تواند یک سرور باشد اما از آنجا که هزینه‌های مورد نیاز برای فراهم کردن تجهیزات و نرم‌افزارهای لازم یا نیروی پشتیبانی برای صاحبان همه وبگاه‌ها به صرفه نیست لذا شرکتهایی این مسئولیت را می‌پذیرند و با فراهم آوردن لوازم کار در سطح وسیع بخشی از فضای دیسک سخت سرورهای خود را به صورت اجاره‌ای در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. به این شرکت‌ها که خدمات میزبانی وب یا هُستینگ ارائه می‌کنند در اصطلاح «میزبان» یا «هُست» می‌گویند.

سرویسهای میزبانی وب بر اساس نوع سیستم‌عاملی که بر روی سرورها نصب می‌باشد و طبیعتاً نرم‌افزارها و فایلهایی را که پشتیبانی می‌کنند شاخه بندی می‌شوند. مانند هُست ویندوز یا هُست لینوکس و…

انواع خدمات میزبانی وب

میزبانی اشتراکی

در میزبانی وب معمولاً شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات یک سرور تهیه می‌کنند و توسط کنترل‌پنل‌ها امکانات و فضای آن را بین مشتریان خود تقسیم‌بندی می‌کنند.

ویندوز

منظور از خدمات ویندوز و در اصطلاح هُست ویندوز مربوط به سرور آن است که معمولاً ویندوز سرور می‌باشد. تفاوت اصلی بین هُست ویندوز و سایر خدمات میزبانی وب، پشتیبانی کردن این سرورها از زبان‌های ASP و ASP.NET و همچنین بانک اطلاعاتی MSSQL می‌باشد.

سرور مجازی

سرور مجازی یک نوع سرور اینترنتی است که به وسیله نرم‌افزارهای مخصوصی از یک سرور قوی تر ایجاد می‌شود.

سرور اختصاصی

پلت فرم جدید از میزبانی وب می‌باشد که به مشتریان این اجازه را می‌دهد که از خدمات میزبانی وب قدرتمند و قابل اعتماد بر روی خوشه سرورهای متعادل شده بر اساس میزان پرداخت وجه استفاده کنند.

صحبت در مورد هاست بسیار بیش تر از این موارد است اما فعلا در همین حد اکتفا میکنیم.

قدم سوم

استراتژی طراحی وب سایت

طراحی وب سایت برای نمایش

طراحی وب سایت برای جستجوی گوگل

قدم چهارم

طراحی وب سایت

طراحی استاتیک

طراحی داینامیک

بروز رسانی وب سایت

نوشتن محتوا

ساخت بنر

ساخت هدر