بروشور یک سند کاغذی مفید است (که برای تبلیغات نیز استفاده می شود) و می تواند در قالب ، جزوه یا هر شکل دیگری جمع شود. بروشور همچنین می تواند مجموعه ای از مقالات نیز باشد. بروشورها اسنادی تبلیغاتی هستند که در درجه اول برای معرفی یک شرکت ، سازمان ، محصولات یا خدمات و اطلاع رسانی به مشتریان یا اعضای عمومی از مزایا استفاده می شوند. بروشور به طرق مختلف توزیع می شوند: برخی همراه با  روزنامه توزیع می شود، برخی ارسال شخصی ، برخی از طریق پست یا در قفسه های بروشور در مکان های پر رفت و آمد به ویژه در مناطق گردشگری. یک بروشور معمولاً تا می شود و فقط شامل اطلاعات خلاصه ای است که از نظر تبلیغاتی هستند.
یک بروشور معمولاً تا می شود و فقط شامل اطلاعات خلاصه ای است که دارای جنبه تبلیغاتی هستند. یک بروشور معمولاً چندین برگ کاغذ با یک جلد است. بروشورهای موجود در قالب الکترونیکی را بروشور الکترونیکی می نامند. این قالب در مقایسه با بروشورهای کاغذی سنتی از مزایای توزیع نامحدود و صرفه جویی در هزینه برخوردار است. متداول ترین انواع بروشورهای تک برگ ، دو لت(یک ورق چاپ شده در دو طرف و به صورت نصف خورده) و سه لت(همان ، اما تا برگه) است. بروشورها اغلب با استفاده از فرایند چهار رنگ بر روی کاغذ ضخیم و براق چاپ می شوند تا کیفیتی را ایجاد کنند. ممکن است مشاغل مقادیر کمی بروشور را روی چاپگر رایانه ای یا چاپگر دیجیتال چاپ کنند ، اما چاپ افست مقادیر بیشتری را با هزینه کمتر برای هر کالا به دست می آورد.در بروشور در مقایسه با تراکت، معمولاً از کاغذ با کیفیت بالاتر ، رنگ بیشتر استفاده شده و تا می شود.(منبع: ویکی پدیا)

قطعاً شما هم از سهم خوبی که طراحی بروشور در تبلیغات دارند آگاهی کاملی دارید. این که آیا شما در تلاش هستید تا تبلیغات جدید سالن ورزشی را انجام دهید، یک ملک را برای فروش به نمایش بگذارید یا ……. ، طراحی بروشور ابزاری قدرتمند و مؤثر برای جذب و آموزش مخاطبان هستند. اما فقط اگر طراحی بروشور مورد نظر شما باشد.

وقتی صحبت از طراحی بروشور است ، همه چیز در مورد طراحی است. یک طراحی عالی مخاطبان شما را وادار می کند همه چیزهایی را که می خواهید انجام دهند. طراحی بروشور اگر جذاب و زیبا نباشد در سطل زباله به پایان می رسد.

پس چگونه ، دقیقاً ، چگونه یک بروشور عالی طراحی کنیم؟ هرگز نترسید ، ما راهنمای نهایی طراحی بروشور را در اختیار شما قرار خواهیک داد. در پایان این پست ، شما همه چیز مورد نیاز برای ایجاد ، طراحی و چاپ یک بروشور عالی را به دست می آورید که نتایج را به همراه دارد و تأثیر ماندگاری بر مخاطبان هدف شما خواهد گذاشت.

چگونه یک بروشور طراحی کنیم

قبل از شروع طراحی

    شخصیت برند خود را بشناسید

    مشتری ایده آل خود را تعریف کنید

    پیام خود را توسعه دهید

    معیارهای خود را برای موفقیت تعیین کنید

    بودجه خود را تنظیم کنید

طراحی بروشور خود را آغازکنید

    استانداردهای طراحی برند خود را به خاطر بسپارید

    طراحی را با خواننده در ذهن داشته باشید

    نوع بروشور خود را انتخاب کنید

    کپی و تصاویر خود را جمع کنید

    سبک خود را پیدا کنید

    CTA مناسب را انتخاب کنید

ارزیابی و چاپ

    طرح خود را ارزیابی کنید

    چاپگر را انتخاب کنید

    گزینه های چاپ را کاوش و انتخابکنید

    وقتی قبل از شروع طراحی ، با آگاهی از شخصیت برند ، پیام و مشتری هدف خود را مشخص کنید، باعث می شوید روند طراحی    بسیار روان تر پیش رود.

   شخصیت برند خود را بشناسید

   آیا می دانید شما که هستید؟ شناخت شخصیت برند شما یک ضرورت است. اگر نام تجاری خود را در داخل و خارج نمی شناسید ، طراحی بروشور از هم گسسته و نامشخص خواهند بود.

  قبل از شروع طراحی بروشور خود ، بدانید که برای چه کسانی طراحی می کنید . مخاطبان مختلف به طرح های مختلفی احتیاج دارند ، و اگر مخاطب خود را مشخص نکید ، خطر انجام انتخاب های اشتباه طراحی را بر عهده دارید.

از خودت بپرس:

مشتری ایده آل من کیست؟

آنها به دنبال چه نوع اطلاعاتی هستند؟

آیا آنها بیشتر به تصاویر یا متن بیشتر پاسخ می دهند؟

چه نوع نسخه ای از آنها انتظار دارند؟ (یعنی شرکتی یا مکالمه ای؟ طنز یا جدی؟)

چه کاری می توانم انجام دهم تا به بهترین شکل توجه آنها را جلب کنم؟

ما در بالا به این موضوع اشاره کردیم ، اما قبل از اینکه شما بروشور خود را طراحی کنید ، آنقدر مهم است که پیام خود را تعریف کنید.

شما باید بدانید که در بروشور خود چه می خواهید بگویید و چگونه می خواهید آن را بگویید قبل از اینکه حتی به فکر تهیه یک طرح باشید. زیرا پیام شما مهمترین چیز است. همه چیز به شناخت مشتری شما بر می گردد.