طراحی لگو و یا طراحی لوگو

Load More Posts

 

امروز کاملا به طور اتفاقی در تماس یکی از مشتریان متوجه این موضوع شدم که برخی طراحی لگو را صحیح می دانند و فکر میکنند که طراحی لوگو با طراحی لگو یکی است. داستان هم از آنجا شروع شد که یکی از مشتریان فرم ثبت سفارش طراحی لوگو را پر کرده بود اما املای لوگو را اشتباه نوشته بود. برایم جذاب شد و جستجویی انجام دادم تا علت را متوجه شدم و با تماس بامشتری پیگیر موضوع شدم؛ در عین ناباوری دیدم نگاه مشتری لگو است نه لوگو. بنابراین با صحبت با مشتری سفارش دهنده لوگو موضوع را ادامه دادم تا به نتیجه ای برسم.

اما این اشتباه از کجا شروع شد

با صحبت های خصوصی با مشتری و گفتگو در مورد زندگی متوجه فرزند کودک او شده که به قطعات لگو که جهت بازی بچه ها است علاقه زیادی دارد و این پدر خوب هم به خاطر خوشحالی کودک خود لگوهای فراوانی برای او خریده است. و دلیل اینکه مشتری ما طراحی لوگو را به اشتباه طراحی لگو عنوان کرد متوجه شدم.

طبق توضیحات ویکی پدیا فارسی:

لِگو– به دانمارکی: LEGO نام تجاری نوعی اسباب‌بازی است که توسط گروه لگو در شهر بیلوند دانمارک تولید می‌شود. این بازی که برای بچه ها نیز مجبوب است از واژه lego برگرفته از کلمه leg godt به معنی خوب بازی کردن است. این کلمه به معنی گردآوری و خوب جفت کردن هم هست. محصولات لگو شامل قطعات کوچک رنگارنگ (اصطلاحاً آجرهای لگو) عموماً کائوچویی یا پلاستیکی است که می‌توان آنها را به یکدیگر متصل کرد و اجسام گوناگونی ساخت. این اجسام شامل مدل‌های ساده مانند خانه و قطار و کشتی یا مدل‌های پیچیده‌تر مانند ماشین‌های شامل جعبه‌دنده و موتور و سیستم‌های پنوماتیک هستند. آجرهای لگو را می‌توان بعد از اتصال به یکدیگر به آسانی از یکدیگر جدا نمود. همچنین بعضی از محصولات شرکت لگو با تم‌هایی از قبیل بتمن، جنگ ستارگان و ایندیانا جونز به بازار ارائه شده‌اند.

شرکت لگو، در هر ثانیه، 10000 قطعه می‌سازد؛ و به‌طور سالانه، 360 میلیارد قطعه درست می‌کند.

در واقع لگو نوعی بازی است که از قطعات کوچک تشکیل شده و کودک با نقشه کوچکی که دارد شروع به ساخت آن می کند، در واقع همان پازل بچگی های خودمان است که امروزی شده.

خلاصه ما و مشتری متوجه طراحی لوگو شدیم و کار هم به خوبی انجام شد و تقدیم مشتری گردید، اما موقعی که قصد داشتم مطلبی در مورد این قضیه بنویسم و جستجویی برای پیدا کردن عکس لگو کنم متاسفانه متوجه شدم این اشتباه در سایت های طراحی لوگو نیز انجام شده. مشتری ما متخصص در حوزه نفت و گاز بود و کاملا صنعتی اما در جستجوی خود سایت های همکاری را دیدم که کار طراحی لوگو انجام می دهند و اما املای آن را غلط نوشته اند.

By |2020-05-04T22:46:50+04:30نوامبر 11th, 2019|طراحی لوگو|

ثبت ديدگاه

Go to Top