برند kenzo

کنزو تاکادا، طراحی معروف ژاپنی و موسس برند kenzo بر اثر ابتلا به کروناویروس در 81 سالگی در بیمارستانی در پاریس درگذشت.

برند kenzo 2

کنزو،  در سال ۱۹۷۰ در پاریس و توسط طراح ژاپنی، کنزو تاکادا تأسیس شد. کنزو تاکادا در ژاپن چشم به جهان گشود و در سال ۱۹۶۴ به فرانسه مهاجرت کرد تا کسب کار خود را در زمینه مد و فشن به راه اندازد. او کار خود را ابتدا با لباس‌های دست دوز برای زنان شروع کرد و در سال ۱۹۸۳ برای مردان و کودکان نیز لباس دوخت. در سال ۱۹۸۷ هم لوازم مربوط به خانه را دوختاین برند از سال ۱۹۹۳ تا هم اکنون، به عنوان زیرمجموعه شرکت اعظم لوئی ویتون-موئت-هنسی کار خود را ادامه می‌دهد.

کنزو تاکادا بنیان گذار برند KENZO

کنزو تاکادا در سال ۱۹۵۸ میلادی به کالج مد بانکا در شهر توکیو رفت و پس از اخذ مدرک از این کالج در سال ۱۹۶۴ مبادی به شهر پاریس کشور فرانسه رفت. در این سال کنزو تاکادا ۳۰ طرح را آماده کرد که پنج تای آن ها توسط طراح معروف لباس لوئیس فراد پذیرفته شدند.  کنزو تاکادا پیش از اینکه بطور مسنتقل کار خود را آغاز کند برای کمپانی هایی در توکیو و پاریس کار کرد.

در سال ۱۹۷۰ میلادی تاکادا کنزو اولین فروشگاه خود با نام ” Jungle Jap ”  را راه اندازی کرد و به سرعت مشغول آماده سازی اولین مجموعه از طراحی های لباس هایش شد. تاکادا کنزو اولین مجموعه اش را از طریق مجله های مد و فشن معرفی کرد. کنزو در این سال توانست مجموعه لباس های خود را در گالری ویویان به نمایش بگذارد. یکی از مدل های این طراح در همین سال بر روی جلد مجله مد و فشن اِل (Elle) قرار گرفت.