ایده طراحی کاتالوگ

در هر کار طراحی و گرافیک قبل از هر اقدامی بایستی ایده داشته باشیم، فرقی هم ندارد که شما قصد طراحی کاتالوگ دارید یا قصد طراحی داخلی اتاق. نکته تنها یکی است و آن داشتن ایده.

حال سوالی که مطرح میشود اینست که ایده طراحی لوگو را از کجا بدست آوریم، و چگونه ایده را پیاده سازی نمائیم؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا بایستی چند قدم به عقب برگشته و از ابتدا شروع کنیم. برای هر کاری علاوه بر ایده نیاز به اصول علمی نیز دارد در مورد ایده طراحی کاتالوگ نیز به همین روش است، یعنی شما ابتدا بایستی اصول طراحی کاتالوگ را بدانید و سپس با دیدن نمونه کارها مختلف ایده گرفته و اجرا کنید.

حال چگونه اطمینان می دهید که طراحی کاتالوگ شما واقعا خاص و منحصر به فرد است؟ این نکات برتر ایده طراحی کاتالوگ را برای  شما آورده ایم تا از آن استفاده نمائید.

آیا می خواهید مطمئن شوید که طراحی کاتالوگ شما توجه مخاطبین شما را جلب می کند؟ خوب ، نگران نباشید ، زیرا ما از متخصصان خواسته ایم و یک سری نکات برای بالا بردن ایده طراحی کاتالوگ را به شما ارائه می دهیم.

بنابراین ، ایده طراحی کاتالوگ را با نکات برتر ما شروع می کنید.

  1. تعیین هدف

وقتی به فکر طراحی یک کاتالوگ هستید ، از مشتریان سؤال بپرسید که چرا فکر می کنند به یک کاتالوگ احتیاج دارند؟ سپس از آنها بخواهید اهداف خود را تعریف کنند. البته آژانس های تبلیغاتی به خاطر اوضاع بد اقتصادی دیگر از این سوال ها نمی پرسند و فقط دوست دارند کار را انجام دهند.

  1. فونتهای مناسب

نوع نوشته و فونت آن می تواند تاثیر به سزایی در زیبای و ایده پردازی طراحی کاتالوگ داشته باشد. نوع فونت و موضوع کاتالوگ ایده جذابی برای جذب مخاطب می باشد.

  1. از نوع کاغذ مناسب استفاده کنید

همه ایده طراحی کاتالوگ مربوط به طراحی نیست، بلکه بخش مهمی به نوع کاغذ بر می گردد. بنابراین سعی کنید طراحی خود را با تنوع کاغذهای موجود در بازار چند برابر کنید.

  1. امکانات پس از چاپ

علاوه بر نوع کاغذ که در کیفیت طراحی تاثیر گذار است، امکانات پس از چاپ مثل یو وی، طلا کوب، برجسته سازی و ….. نیز تاثیر بسیار زیادی در گرفتن ایده طراحی کاتالوگ دارد بنابراین حتما برای کار خاص با متخصصین چاپ نیز هماهنگ باشید.

  1. خوانندگان در نظر بگیرید

پس از تعیین هدف در مرحله اول بایستی خود را جای مخاطب قرارداد و یا حتی بیشتر از آن بروید و با چند مخاطب که برای آنها طراحی کاتالوگ و یا کاتالوگ را انجام می دهید صحبت کنید و مطمئن شوید ایدهای اجرا شده در کاتالوگ شما واقعا به درد مخاطبین شما خورده است یا خیر؟

  1. محتوای جذاب

یکی از مهمترین بخش ها برای ایده طراحی کاتالوگ مربوط به نوع نوشتن شما و درج مطالب است. باید بدانید که نوشته ها اگر با ایده جذابی نوشته شود میتواند به جذب مخاطب کمک کند. برای این بخش سعی کنید از نویسندگان محتوا کمک بگیرید

  1. ایجاد جند طرح

به جای یک طرح سعی کنید دو و یا سه طرح بزنید و در نهایت آن را به مخاطبین اصلی نشان دهید تا ببینید که کدام مورد نظر مشتری است و سپس بر روی آن کار کنید.

  1. استفاده مناسب از عکس

یک عکس به تنهایی میتواند به جای چند صفحه توضیحات عملکرد داشته باشد بنابراین برای ایده طراحی کاتالوگ خود به عکس ها نیز فکر کنید