طراحی لوگو املاک یکی از درخواست های مشتریان است که زیاد مورد توجه قرار می گیرد، اگرچه اوضاع مسکن نامناسب است اما طراحی لوگو برای املاک نیازی است که هر املاکی برای طراحی مهر املاک و همچنین طراحی تابلو املاک به لوگو املاک نیاز دارد.

بنابراین با ما همراه باشید تا راهنمای لازم جهت طراحی لوگو املاک را به شما ارائه دهیم این راهنمایی هیچ فرقی در موقعیت مکانی شما ندارد و طراحی لوگو در غرب تهران و یا طراحی لوگو در مشهد نیز از همین روش است. همانند هر کار تخصصی دیگر، در مبحث طراحی لوگو املاک نیز بایستی کاملا اختصاصی نطر دهیم. ما دو روش در طراحی لوگو برای املاک پیشنهاد می دهیم. روش اول اینست که اگر برای یک ساختمان قصد طراحی دارید و یا یک املاک خاص هستید، حتما از طراحی لوگو اختصاصی استفاده نمائید که هم اورجینال باشد و هم ایده پردازی شده باشد. اما اگر یک املا معمولی هستید می توانید طراحی لوگو املاک را از روش های ارزان تر مانند کپی کردن از سایت های مرجع و یا استفاده از نرم افزارهای طراحی لوگو استفاده کنید.

نمونه طراحی لوگو املاک که توسط آژانس تبلیغاتی دارابی انجام شده است.

اما بهتر است برای آگاهی به این موضوع با برخی از اصول طراحی لوگو نیز آشنا شوید:

مرتبط باشد

یک لوگو املاک باید با ایده ها و فعالیت هایی که ارائه می دهد مرتبط باشد. یک طراحی لوگو ظریف زیبا بیشتر از آنچه که مناسب یک شرکت صنعتی باشد ممکن است برای یک رستوران به کار آید و یک لوگو با رنگ صورتی به شما کمک نمی کند تا پیام شما را به افرادی که در جستجوی ملک هستند نشان دهد. بنابراین طراحی لوگو املاک از همه جهات مرتبط با کسب و کار شما، مخاطب و …. باشد.

به راحتی دیده شود

در طراحی لوگو املاک باید به مفهوم متمرکز شد و لوگو بایستی یک داستان واحد داشته باشد و در اکثر موارد باید به شکلی بدون عارضه باشند. این امر به این دلیل است که باید از یک نماد در وب سایت و حتی در یک نوار مرورگر تا علامت بزرگ در یک ساختمان یا بیلبورد، در اندازه های مختلف و در طیف وسیعی از برنامه ها استفاده شود و کارایی داشته باشد.

از رقبا متفاوتر باشید

سعی کنید لوگو املاک مختلف در بازرا را رصد نموده و بر این اساس بهتر و باکیفت تر از آنها برای املاک خود لوگو طراحی نمائید.

هویت گسترده تری را در نظر بگیرید

در زمان طراحی لوگو املاک بایستی هویت های گسترده تری از املاک و ساختمان را در نظر گرفته، و این هویتها در دوجهت است. یکی مخاطبان و دیگری جاهایی که لوگو قرار است استفاده شود.

 

نمونه طراحی لوگو املاک که موجود در بازار