طراحی کاتالوگ تخصصی یکی از فعالیت های آژانس تبلیغاتی دارابی می باشد. شما اگر قصد طراحی کاتالوگ ورزشی را داشته باشید، بایستی بدانید که طراحی تخصصی برای هر صنفی شرایط خاص خود را دارد. به عنوان مثال طراحی کاتالوگ مبلمان با طراحی کاتالوگ ساختمانی اگر چه در بسیاری از موارد ممکن است یکی باشد، اما در نهایت تفاوت های را نیز دارد.

در طراحی کاتالوگ ورزشی به چند مورد بایستی توجه شود که در ادامه آمده است.

کاتالوگ ورزشی تجهیزات : در کاتالوگ تجیهزات ورزشی بهتر است ابعاد طول، عرض و ارتفاع، وزن، جنس مورد استفاده شده و سایر موارد مهم برای کاربر را به دقت وارد نموده و همچنین عکس های واقعی ار محصول را قرار دهید

کاتالوگ ورزشی اماکن : در کاتالوگ ورزشی مربوط به اماکن ورزشی بهتر است ابعاد اماکن، ساعات کاری، ظرفیت و نقشه دسترسی برای مخاطب قرار داده شود.

علاوه بر موارد بالا به جهت آشنایی با طراحی کاتالوگ ورزشی موارد ذیل را نیز در نظر بگیرد:

هدف چیست؟

شما تا هدفی برای طراحی و چاپ خود در نظر نگرید به نتیجه ای هم نمی رسید. باید هدف مشخص باشد تا بتوانید بر اساس هدف خود سایر موارد ذیل را اجرایی کنید. چون با هر نوع هدفی متغیرهای اجرایی آن نیز متفاوت می شود. به عنوان مثال وقتی شما هدف از طراحی و چاپ خود را یک اطلاع رسانی معمولی در نظر گرفته اید، نیاز به طراح حرفه ای ندارید و یا شاید چاپ اختصاصصی با کیفیت عالی نیز برای شما مناسب نباشد. پس بنابراین در اولین قدم هدف خود را مشخص کنید.

مخاطب کیست؟

مشخصات جمعیتی افرادی  که می خواهید محصولات شما را خریداری کنید چیست؟ دانستن اینکه چه کسی کاتالوگ را می خواند ، به شما در ایجاد و برقراری پیام ، نگاه و لحن مورد نظر شما کمک می کند. اگر به این نکته توجه نشود ممکن است مخاطبان به شما پاسخ مناسب را ندهند.

طراح کیست؟

انتخاب طراح مناسب کاتالوگ یا شرکت طراحی کاتالوگ می تواند مشکل باشد. ممکن است برخی طراحان در طراحی کاتالوگ تخصص نداشته و فاقد تخصص لازم برای طراحی کاتالوگ تولیدی شما باشند. طراحانی که به طراحی کاتالوگ عادت ندارند ، حجم کار عظیمی را که یک کاتالوگ می برد را متوجه نمی شوند و بودجه ، زمان و انرژی شما را کاهش می دهند.

عکاس کیست؟

شاید بیش از طراح کاتالوگ، این عکاس شماست که داری اهمیت می باشد. زیرا یک عکس خوب و با کیفیت بیش از یک متن اثر گذار است. برخی از عکاسان به دلیل نداشتن امکانات سخت افزاری مناسب و همچنین تجربه کم ممکن است نتوانند عکاسی مناسبی از محصولات شما داشته باشند، بنابراین با حساسیت عکاس خود را انتخاب نمائید.

بودجه شما چقدر است؟

هزینه خود را مشخص و صادقانه به طراح، عکاس و  چاپخانه کاتالوگ خود نیز آن را عنوان کنید تا به شما  کمک کنند تا با توجه به  حدود مالی شما و همچنین تعداد مشتریانی که برای دستیابی به آنها نیاز دارید ، بهترین کاتالوگ متناسب با بودجه شما را تهیه نمایند. طراح، عکاس و چاپخانه اینگونه قادر خواهند بود فرمت ها ، کاغذ ، چاپ و سبک های طراحی را انتخاب  کنند که به بودجه و هدف شما نزدیک باشد.

فراموش نکنید شما علاوه بر چاپ میتوانید طراحی کاتالوگ دیجیتال خود را نیز برای راحتی بهتر مخاطبان و همچنین دسترس همیشگی به آن مانند نمونه کاتالوگ دیجیتال ذیل در دسترس مخاطبان قرار دهید.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.