طراحی لوگو ❤️ ❤️ ❤️

طراحی لوگو ❤️ ❤️ ❤️2020-01-25T16:31:26+03:30
  • darabi-net

به صورت خیلی ساده لوگو در واقع نماد و نشانی است که از حروف و نماد و یا شکل تشکیل شده است و به صورت کاملا هنری و گرافیکی به معرفی یک شغل، کسب و کار، گروه  و … می پردازد. طراحی لوگو حتی ممکن است در لباسهای نظامی و پرچم ها نیز استفاده شود. در واقع شما با طراحی لوگو (logo design) کسب و کار خود را به زبان ساده به مشتریان معرفی میکنید، و اینجاست که اهمیت طراحی نشانه مشخص میگردد. زیرا اگر طراحی آرم را به خوبی انجام ندهید در واقع نمی توانید خود را به راحتی به مشتریانتان معرفی کنید.

در واقع با طراحی لوگو شما نام خود را به صورت گرافیکی و هنری تبدیل کرده و مشتریان راحتر شما را به ذهن می سپارند.

شما با خواندن مطلب ذیل اطلاعات کافی برای سفارش طراحی لوگو و موارد مرتبط منجمله قیمت طراحی لوگو و طراحی لوگو آنلاین را به دست خواهید آورد.

اهمیت لوگو

در مورد اهمیت لوگو (logo)همین تبلیغ خلاقانه کافی است و دیگر نیاز به توضیح نیست، واقعا دو کالا و یا خدمات و یا محصول مشابه و با یک درجه کیفیت می تواند به وسیله لوگو و برند سازی قیمتی بالاتر بدست آورد. در واقع لوگو حرفه ای و برند کردن آن می تواند قیمت و ارزش شما را بالا ببرد. بنابراین به لوگو خود اهمیت دهید. در واقع همانگونه که در تصویر می بینید کفشی که 120 دلار قیمت پیدا کرده به خاطر لوگو نایک است که روی آن درج شده در حالی که کفشی با همان کیفیت اما بدون لوگو قیمتش نصف آن یکی است.برخی برای کاهش هزینه به دنبال این موضوع هستند که از قیمت طراحی آرم و تبلیغات کم کنند، که متاسفانه این انتخاب مناسبی نیست است. ما در مجموعه طراحی دارابی آماده هستیم تا لوگو شما را در صورت محیا نبودن منابع مالی به صورت اقساط و یا درصدی از فروش برای شما طراحی نمائیم.

logo-important

انواع لوگو

اصولا دو دسته کلی در زمان طراحی لوگو مطرح می شود، اما خود آنها نیز به چند زیر بخش تقسیم می شود.

دسته اول : لوگوهای هستند که از یک شکل و نماد در آن استفاده شده و اصطلاحا به آنها لوگو (logo) می گویند. در واقع این نوع لوگو نوشته وجود ندارد و فقط نماد و شکل است

logo -ampel

دسته دوم : لوگو های هستند که در آن از حروف و نوشته استفاده شده که به آنها لوگو تایپ (logo type) می گویند. همانطور که متوجه شده اید در این نوع لوگو از نماد و شکل استفاغده نشده و فقط از نوشته استفاده گردیده است.

logo-type

اما از ترکیب دو دسته بالا یعنی لوگو و نوشته لوگو ترکیبی به وجود می آید.

لوگو ترکیبی

در مورد زیر دسته های اول یعنی لوگو(که در آن از شکل و نماد استفاده شده) نیز می توان  به

لوگو تصویری/ لوگو تویتر لوگو انتزاعی/ لوگو نایک لوگوی کاراکتری / لوگو میشلن
لوگو تویتر لوگو نایک میشلن

اما در مورد زیر دسته های نوع دوم یعنی لوگو تایپ(که در آن از حروف و نوشته استفاده شده) فقط میتوان به حروف تغییر شکل داده شده اشاره نمود

طراحی لوگو حرف نوشته

لوگو و برند

به نوعی می توان گفت که برند در واقع همان لوگو نیز میتواند باشد و برعکس. اما لوگو به تنها نشانی از سازمان، شرکت، محصول و یا خدمات ما است در حالیکه برند ماندگاری نام ما در ذهن و روح مشتریست و ممکن است این ماندگاری نام، لوگو، محصول و یا خدمات و هر چیز دیگری از ما باشد.

بنابراین لوگو تنها یک نشان و نماد است که دیده میشود اما برند هر چیزی میتواند باشد و قابل روئیت نیست و در ذهن مشتریان شکل گرفته است.

کدام نوع لوگو مناسب است

بسیاری از افراد که قصد سفارش طراحی لوگو را دارند در انتخاب نوع لوگو تردید داشته و نمی دانند که چیزی انتخاب کنند اما چند روش وجود دارد تا شما بتوانید بهترین نوع لوگو را انتخاب نمائید. اصولا برای جاهایی که قرار است لوگو بر روی بسته بندی و سایر موارد چاپ شود و در معرض دید مشتریان قرار گیرد، مثل فروشگاه ها بهتر است از لوگو تایپ استفاده شود تا مجبور نباشید هم لوگو استفاده شود و هم لوگو شرکت.

اما اگر لوگو در معرض دید عمومی قرار نمی گیرد می توانید از لوگو استفاده کنید. اما فراموش نکنید که انتخاب اصلی به شما بستگی دارد و طراح لوگو حرفه ای می تواند در هر صورت نیاز شما را درک و انجام دهد.

فایل صوتی بالا را گوش دهید تا تصمیم بگیرید که چه لوگوی مناسب کسب و کار شماست

قیمت طراحی لوگو

یکی از دغدغه های افراد و شرکت ها برای طراحی لوگو، قیمت آ ن است که در این بخش به صورت مختصر در مورد آن صحبت میکنیم . اما در بخش قیمت طراحی لوگو به صورت مفصل به آن پرداخته ایم. اما هزینه طراحی لوگو در سه دسته تقسیم میگردد:

  • اشخاص: در مورد طراحی لوگو که توسط اشخاص انجام می شود می توان گفت که این افراد را به سه دسته تقسیم بندی میکنند

الف – گرافیست های نامدار و قدیمی و مطرح مانند استاد داریوش مختاری و …. که قیمت طراحی افراد بزرگ و نامدار از حدود 8 میلیون تومان تا 15 میلیون تومان متغییر است.

ب- گرافیست های خوب و معمولی  که تحصیلات و تجربه معمولی داشته که تعداد این افراد نیز زیاد بوده و معمولا لوگو های خوبی نیز به شما ارائه می دهند این افراد قیمت طراحی خود را از حدود 500 هزار تومان  تا 5 میلیون متغییر

پ- افراد تازه کار و کم تجربه و یا تحصیل کرده در رشته های دیگر، طراحان ظهیر الاسلامی و خلاصه افرادی که معمولا تحصیلات و یا تجربه حرفه ای نداشته اند، البته نا گفته نماند در این بخش نیز افراد حرفه ای نیز ممکن است وجود داشته باشند.

این افراد از 100 هزار تومان طراحی انجام می دهند و نهایتا 300 هزار تومان که البته به شما می گویند طراحی حرفه ای انجام داده ایم.

  • شرکت های طراحی لوکو: تقسیم بندی این شرکت های نیز همانند افراد فوق است و به سه دسته شرکت تقسیم میگردد.

الف – شرکت های طراحی لوگو مطرح با قیمت های بالا و طراحانی معمولی که در واقع این شرکت ها با تبلیغات سفارش طراحی لوگو را دریافت کرده و کار اجرایی را گرافیست های معمولی که در این شرکت ها مشغول هستند انجام داده و قیمت های بالایی در یافت می کنند.

ب- شرکت های طراحی لوگو معمولی.

پ- شرکت های طراحی لوگو مطرح و با طراحان خوب که البته تعداد این شرکت ها بسیار کم و اندک است.

نکته ای که بهتر است کارفرما در هنگام سفارش طراحی لوگو در نظر بگیرد این است که به نیروهای گرافیست شرکت دقت نماید، چون پروژه آنها را گرافیست های این شرکت ها انجام می دهند.

  • سایت های فریلنس

در مورد این سایتها به این نکته بایستی توجه کرد که با توجه حضور تعداد زیادی طراح لوگو و هم چنین عدم نظارت بر کار آنها و هزینه های پائین آنها نمونه های موفقی را در این سایتها به دست نخواهد آمد. البته اگر قصد طراحی لوگو حرفه ای را دارید بهتر است مسابقه برگزار کنید.

ویدئوی تصویری بالا را مشاهده نمائید تا علت ارزان بودن طراحی لوگو عده ای را هم شما بدانید

طراحی لوگو آنلاین

طراحی لوگو آنلاین(online logo design) : اگر هزینه طراحی لوگو را ندارید،جای نگرانی وجود ندارد زیرا بسیاری از سایت های طراحی آنلاین لوگو هستند که میتوانید در آن سایت ها طراحی آنلاین لوگو خود را انجام دهید، و یک لوگو رایگان اما کم معنی و معمولی که قابلبت کپی برداری نیز دارد را برای خود بسازید. این مقاله مرتبط را بخوانید

نرم افزار طراحی لوگو

طراحی لوگو با آیفون:

نرم افزار Makr

این برنامه برای کسانی که قصد طراحی لوگو دارند و دسترسی به لپ تاپ و یا کامپیوتر شخصی خود نداشته باشند مناسب است. این نرم افزار ابزاری فوق العاده در گوشی شما به شمار می رود. تنها طراحی لوگو برای کسب و کار مد نظر نیست، حتی می توانید به کمک این برنامه برای مراسم عروسی خود نیز لوگو طراحی کنید! در آخرین نسخه، مشکلات ورژن های قبلی کاملا رفع شده است. این نرم افزار رایگان است.

طراحی لوگو با اندروید

 BHM Logo Maker نرم افزار اندرویدی است که مجموعه ای از ابزارهای مختلف را برای طراحی لوگو در اختیار شما قرار می دهد. هنگامی که شما تصوراتی از طراحی لوگو در ذهن خود دارید با مجموعه وسیعی از ابزارهای گرافیکی مانند اشکال،عناصر گرافیکی ،برچسبها و… لوگو خود را قدم به قدم ایجاد کنید.

طراحی با نرم افزارهای طراحی لوگو کامپیوتری:

AAA Logo  برنامه اي شامل لوگوها ،مارکها ، دکمه ها ، سرفصل ها و آيکونهاي ديگر که به راحتی در آن میتوانید به کار طراحی لوگو خود بپردازید و انواع لوگو های مختلف را طراحی نمائید و براي وب سايت امور گرافیکی و جاهای دیگر استفاده نمائید.

Logo Maker نام نرم افزاری مخصوص کامپیوتر می باشد که به کمک آن کاربران قادر به طراحی و ساخت لوگوهای حرفه ای برای وب سایت های خود می باشند. در این نرم افزار کاربران با استفاده از قالب های آماده سازگار با وب می توانند انواع لوگوها در اندازه های گوناگون را مورد استفاده قرار دهند. در این نرم افزار کاربران توانایی استفاده بیش از صدها  قالب لوگوی آماده را دارا می باشند. همچنین در این نرم افزار بیش از ۱۰۰ نوع افکت مختلف برای ساخت لوگوها در دسترسی کاربران قرار داده شده است.

برای مطالعه بیشتر فایل طراحی لوگو را دانلود کنید

آیا برای سفارش نیاز به حضور فیزیکی است؟2020-01-06T22:25:39+03:30

آیا برای سفارش نیاز به حضور فیزیکی است؟

خیر. برای سفارش طراحی لوگو کافی است با تماس از طریق تلفن و یا واتساپ یا حتی سایر برنامه های ارتباطی، ایده، اسم، موضوع و سایر موارد را به ما اطلاع داده و سپس ما کار طراحی را آغاز می کنیم