صفر تا صد طراحی لوگو

Load More Posts

لوگو چیست

به صورت خیلی ساده لوگو در واقع نماد و نشانی است که از حروف و نماد و یا شکل تشکیل شده است و به صورت کاملا هنری و گرافیکی به معرفی یک شغل، کسب و کار، گروه  و … می پردازد. لوگو حتی ممکن است در لباسهای نظامی و پرچم ها نیز استفاده شود. در واقع شما با طراحی لوگو حرفه ای کسب و کار خود را به زبان ساده به مشتریان معرفی میکنید، و اینجاست که اهمیت طراحی لوگو مشخص میگردد. زیرا اگر طراحی لوگو را به خوبی انجام ندهید در واقع نمی توانید خود را به راحتی به مشتریانتان معرفی کنید.

در سال های اخیر بسیاری از برندها و سازمانها برای طراحی لوگو خود و یا بازسازی آن میلیون ها هزینه کرده اند، زیرا متوجه شده اند که مخاطب با لوگو ارتباط برقرار می کند و این ارتباط منتج به فروش بیشتر و اعتبار بیشتر می شود.

اهمیت لوگو

در مورد اهمیت لوگو همین تبلیغ خلاقانه کافی است و دیگر نیاز به توضیح نیست، واقعا دو کالا و یا خدمات و یا محصول مشابه و با یک درجه کیفیت می تواند به وسیله لوگو و برند سازی قیمتی بالاتر بدست آورد. در واقع طراحی لوگو حرفه ای و برند کردن آن می تواند قیمت و ارزش شما را بالا ببرد. بنابراین به لوگو خود اهمیت دهید. در واقع همانگونه که در تصویر می بینید کفشی که 120 دلار قیمت پیدا کرده به خاطر لوگو نایک است که روی آن درج شده در حالی که کفشی با همان کیفیت اما بدون لوگو قیمتش نصف آن یکی است.برخی برای کاهش هزینه به دنبال این موضوع هستند که از قیمت طراحی لوگو و تبلیغات کم کنند، که متاسفانه این بدترین انتخاب است.

logo-important

انواع لوگو

اصولا دو دسته کلی در زمان طراحی لوگو مطرح می شود، اما خود آنها نیز به چند زیر بخش تقسیم می شود.

دسته اول : لوگوهای هستند که از یک شکل و نماد در آن استفاده شده و اصطلاحا به آنها لوگو (logo) می گویند. در واقع این نوع لوگو نوشته وجود ندارد و فقط نماد و شکل است

logo -ampel

دسته دوم : لوگو های هستند که در آن از حروف و نوشته استفاده شده که به آنها لوگو تایپ (logo type) می گویند. همانطور که متوجه شده اید در این نوع لوگو از نماد و شکل استفاغده نشده و فقط از نوشته استفاده گردیده است.

logo-type

اما از ترکیب دو دسته بالا یعنی لوگو و نوشته لوگو ترکیبی به وجود می آید.

لوگو ترکیبی

در مورد زیر دسته های اول یعنی لوگو(که در آن از شکل و نماد استفاده شده) نیز می توان  به

لوگو تصویری/ لوگو تویتر

لوگو تویتر

لوگو انتزاعی/ لوگو نایک

لوگو نایک

لوگوی کاراکتری / لوگو میشلن

میشلن

اما در مورد زیر دسته های نوع دوم یعنی لوگو تایپ(که در آن از حروف و نوشته استفاده شده) فقط میتوان به حروف تغییر شکل داده شده اشاره نمود

طراحی لوگو حرف نوشته

لوگو و برند

به نوعی می توان گفت که برند در واقع همان لوگو نیز میتواند باشد و برعکس. اما لوگو به تنها نشانی از سازمان، شرکت، محصول و یا خدمات ما است در حالیکه برند ماندگاری نام ما در ذهن و روح مشتریست و ممکن است این ماندگاری نام، لوگو، محصول و یا خدمات و هر چیز دیگری از ما باشد.

بنابراین لوگو تنها یک نشان و نماد است که دیده میشود اما برند هر چیزی میتواند باشد و قابل روئیت نیست و در ذهن مشتریان شکل گرفته است.

کدام نوع لوگو مناسب است

بسیاری از افراد که قصد سفارش طراحی لوگو را دارند در انتخاب نوع لوگو تردید داشته و نمی دانند که چیزی انتخاب کنند اما چند روش وجود دارد تا شما بتوانید بهترین نوع لوگو را انتخاب نمائید. اصولا برای جاهایی که قرار است لوگو بر روی بسته بندی و سایر موارد چاپ شود و در معرض دید مشتریان قرار گیرد، مثل فروشگاه ها بهتر است از لوگو تایپ استفاده شود تا مجبور نباشید هم لوگو استفاده شود و هم لوگو شرکت.

اما اگر لوگو در معرض دید عمومی قرار نمیگیرد می توانید از لوگو استفاده کنید. اما فراموش نکنید که انتخای اصلی به شما بستگی دارو و طراح لوگو حرفه ای می تواند در هر صورت نیاز شما را درک و انجام دهد.

فایل صوتی بالا را گوش دهید تا تصمیم بگیرید که چه لوگوی مناسب کسب و کار شماست

قیمت طراحی لوگو

یکی از دغدغه های افراد و شرکت ها برای طراحی لوگو قیمت آ ن است که امروز می خواهیم در مورد آن شفاف صحبت کنیم که امیدوارم کسی از این صحبت ها رنجیده نشود، اما متاسفانه واقعیت دارد. قیمت طراحی لوگو در سه دسته تقسیم میگردد:

  • اشخاص: در مورد طراحی لوگو که توسط اشخاص انجام می شود می توان گفت که این افراد را به سه دسته تقسیم بندی میکنند

الف – گرافیست های نامدار و قدیمی و مطرح مانند استاد داریوش مختاری و …. که قیمت طراحی افراد بزرگ و نامدار از حدود 8 میلیون تومان تا 15 میلیون تومان متغییر است.

ب- گرافیست های خوب و معمولی  که تحصیلات و تجربه معمولی داشته که تعداد این افراد نیز زیاد بوده و معمولا لوگو های خوبی نیز به شما ارائه می دهند این افراد قیمت طراحی خود را از حدود 500 هزار تومان  تا 3 میلیون متغییر

پ- افراد تازه کار و بی تجربه و یا تحصیل کرده در رشته های دیگر ، طراحان ظهیر الاسلامی و خلاصه افرادی که هیچ رنگ و بوی از هنر و گرافیک نداشته و فقط تقلید و کپی کار هستند.

این افراد از 100 هزار تومان طراحی انجام می دهند و نهایتا 300 هزار تومان که البته به شما می گویند طراحی حرفه ای انجام داده ایم به قول شاعر زهی خیال باطل

  • شرکت های طراحی لوکو: تقسیم بندی این شرکت های نیز همانند افراد فوق است و به سه دسته شرکت تقسیم میگردد.

الف – شرکت های طراحی لوگو مطرح با قیمت فضایی و طراحانی معمولی که در واقع این شرکت ها با تبلیغات کذایی و دروغ پروژه های طراحی لوگو را دریافت کرده و کار اجرایی را گرافیست های کم تجربه انجام داده و قیمت های بالایی در یافت می کنند.

ب- شرکت های طراحی لوگو کپی کار که کارشان فقط کپی است و هیچ ایده و خلاقیتی نداشته اند

پ- شرکت های طراحی لوگو مطرح و با طراحان خوب که البته تعداد این شرکت ها بسیار کم و اندک است

  • سایت های مزخرف فریلنس

در مورد این سایت ها همین بس که هیچ شرکت معتبری طراحی لوگو خود را به این سایت ها نمی دهد علت اصلی هم این است که همه افراد حاضر در سایت های فریلنس ایرانی را افراد تازه کار، بیکار، بدون رزومه و اصطلاحا صفر کیلومتر تشکیل داده که از روی ناچاری و بیکاری به این سایت های مزخرف پناه آورده که برای خود رزومه ای ساخته تا بتوانند وارد بازار کار شوند.

مرحله خنده دار بعدی این سایت ها این است که یک لوگو با قیمت های متفاوت از 50 هزار تومان تا نهایت 300 هزار توامن و به ندرت بیش از این مبلغ به مزایده گذاشته میشود. و طراحان مزخرف و صفر کیلومتر این سایتها که ممکن است تا 5 نفر نیز باشند برای خود طراحی را شروع می کنند  و در نهایت کارفرما یک لوگو را انتخاب و زحمت بقیه افراد از بین رفته، و از همه بدتر این که مبتدی و بی تجربه ترین و ناکار آمدترین طراحان گرافیک را در این سایت ها خواهید دید.

ویدئوی تصویری بالا را مشاهده نمائید تا علت ارزان بودن طراحی لوگو عده ای را هم شما بدانید

طراحی لوگو آنلاین

طراحی لوگو آنلاین : اگر هزینه طراحی لوگو را ندارید(بهتر است اصلا کسب و کار خود را نیز آغاز نکنید) بسیاری از سایت های طراحی آنلاین لوگو هستند که میتوانید در آن سایت ها طراحی آنلاین لوگو خود را انجام دهید، و یک لوگو رایگان اما کم معنی و معمولی که قابلبت کپی برداری نیز دارد را برای خود بسازید. در مورد این وب سایت ها میتوانید به بخش نرم افزارهای طراحی لوگو مراجعه نمائید.

نرم افزار طراحی لوگو

طراحی لوگو با آیفون:

نرم افزار Makr

این برنامه برای کسانی که قصد طراحی لوگو دارند و دسترسی به لپ تاپ و یا کامپیوتر شخصی خود نداشته باشند مناسب است. این نرم افزار ابزاری فوق العاده در گوشی شما به شمار می رود. تنها طراحی لوگو برای کسب و کار مد نظر نیست، حتی می توانید به کمک این برنامه برای مراسم عروسی خود نیز لوگو طراحی کنید! در آخرین نسخه، مشکلات ورژن های قبلی کاملا رفع شده است. این نرم افزار رایگان است.

طراحی لوگو با اندروید

 BHM Logo Maker نرم افزار اندرویدی است که مجموعه ای از ابزارهای مختلف را برای طراحی لوگو در اختیار شما قرار می دهد. هنگامی که شما تصوراتی از طراحی لوگو در ذهن خود دارید با مجموعه وسیعی از ابزارهای گرافیکی مانند اشکال،عناصر گرافیکی ،برچسبها و… لوگو خود را قدم به قدم ایجاد کنید.

طراحی با نرم افزارهای طراحی لوگو کامپیوتری:

AAA Logo  برنامه اي شامل لوگوها ،مارکها ، دکمه ها ، سرفصل ها و آيکونهاي ديگر که به راحتی در آن میتوانید به کار طراحی لوگو خود بپردازید و انواع لوگو های مختلف را طراحی نمائید و براي وب سايت امور گرافیکی و جاهای دیگر استفاده نمائید.

Logo Maker نام نرم افزاری مخصوص کامپیوتر می باشد که به کمک آن کاربران قادر به طراحی و ساخت لوگوهای حرفه ای برای وب سایت های خود می باشند. در این نرم افزار کاربران با استفاده از قالب های آماده سازگار با وب می توانند انواع لوگوها در اندازه های گوناگون را مورد استفاده قرار دهند. در این نرم افزار کاربران توانایی استفاده بیش از صدها  قالب لوگوی آماده را دارا می باشند. همچنین در این نرم افزار بیش از ۱۰۰ نوع افکت مختلف برای ساخت لوگوها در دسترسی کاربران قرار داده شده است.